Obecne zmiany w strukturze zarządu Grupy Kverneland to kontynuacja strategii japońskiego koncernu Kubota, który w maju 2012 wykupił norweskiego producenta maszyn rolniczych. Nowym prezesem i dyrektorem generalnym grupy został Dai Watanabe. Japończyk rozpoczął swoją pracę w Kubota Corporation w 1984 roku i przez ponad 30 lat pracował na różnych stanowiskach kierowniczych. Od 2012 roku zajmował stanowisko Prezesa Kubota Europe S.A.S i obecnie jest członkiem Zarządu Kverneland Group.

Dat Watanabe, w jednej z pierwszych wypowiedzi po mianowaniu na nowego prezesa spółki potwierdził, że strategią grupy nadal będzie pozostanie liderem w dziedzinie osprzętów, z mocnym naciskiem na własne marki i kanały dystrybucji, jak również z ważnymi strategicznie umowami branżowymi.

Do grudnia 2014 roku prezesem i dyrektorem generalnym Kverneland Group był Ingvald Løyning, który zdecydował, że będzie kontynuował swoją karierę poza strukturami Grupy. Z dniem 1-go grudnia br. opuszcił swoje dotychczasowe stanowisko.