W skład gamy modelowej iXtrac T6 wejdą 3 maszyny o pojemnościach odpowiednio 5,2, 6,4 oraz 7,6 tys. l w których maksymalna długość belki roboczej może wynieść 40 m. Opryskiwacze te, jak mówi, Dirk-Jan Stapel z firmy Kverneland, zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności w połączeniu z precyzyjnym, łatwym i ekonomicznym opryskiwaniem.

Służyć temu ma m.in. standardowy system zarządzania na uwrociach ErgoDrive, dzięki któremu aby aktywować funkcje belki i automatycznego kierowania osią wystarczy naciśnięcie jednego przycisku. Ponadto maszyny wyposażono w belki amortyzowane na równoległoboku, który jest aktywny w pozycji oprysku, ale także podczas transportu, tak aby zapewniać optymalną stabilność.

W opryskiwaczach zastosowano również systemy Boom Guide (systemy prowadzenia belki), które zapewniać mają precyzyjny oprysk i równomierne pokrycie cieczą roboczą odciążając jednocześnie operatora. Z kolei w przypadku bardziej zaawansowanego Boom Guide ProActive system aktywnie reaguje na ruchy opryskiwacza i belki, aby jeszcze stabilniej prowadzić belkę nad powierzchnią uprawy, gleby lub obydwoma jednocześnie w specjalnym trybie hybrydowym.

Nieco tańszą alternatywą będzie z pewnością specjalnie zaprojektowany system przeznaczony do pracy w warunkach płaskich, dla belek opryskowych od 32 do 40 metrów, który nie wymaga dodatkowego prowadzenia elektronicznego.

Opryskiwacze wyposażono także w automatycznie kierowaną oś, w której rozstaw kół można wybrać w zakresie od 1,80 do 2,25 metra. Dzięki czemu, jak zapewnia producent, daje to pełne możliwości kierowania z zachowaniem małego promienia skrętu. Co ciekawe błotniki podążają za kołami i zapewniać mają pełną ochronę dysz przed zabrudzeniami, również na zakrętach.

Jak przystało na lidera zaawansowanych technologii, w opryskiwaczach iXtrack T6 nie mogło zabraknąć standardowej kompatybilności z Isobus. Z kolei elektronika iXspray z intuicyjnym interfejsem dotykowym gwarantować ma przyjazną dla użytkownika obsługę opryskiwacza, gdyż dzięki niej można np. łatwo skonfigurować wstępne ustawienia dla planowanych zabiegów i zaprogramować położenie belki na uwrociu.

Opcjonalna aplikacja IsoMatch Geocontrol zaspokajać ma z kolei potrzeby w zakresie łatwego, inteligentnego i wydajnego rolnictwa, pozwalając na zastosowanie automatycznej kontroli sekcji i aplikacji zmiennej dawki. Dzięki niej możliwa jest również obsługa do 88. sekcji do indywidualnego sterowania dyszami, co przekładać się ma na precyzyjniejsze i dokładniejsze wykonywanie oprysków.