Aplikator mikrogranulatu został zaprojektowany całkowicie na nowo w taki sposób, że za każdą sekcją wysiewającą znajduje się zbiornik na nawóz o pojemności 17 litrów. Ponadto konstrukcja jest wyposażona w napęd elektryczny i jest sterowana za pomocą technologii Isobus.

Aparat wysiewający składa się z odpornej na zużycie obudowy z tworzywa sztucznego oraz wymiennych kół dozujących, które są wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewniać ma precyzyjne dozowanie mikrogranulatu.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że inżynierowie skupili się na tym, aby poprawić bezpieczeństwo operatora poprzez łatwą i szybką obsługę. Dzięki temu operator może wymienić koła dozujące nawet jeśli w zbiorniku znajduje się nawóz. Nie ma potrzeby wcześniejszego opróżniania zbiornika, co zmniejsza ryzyko bezpośredniego kontaktu operatora z nawozem.

Ponadto dzięki temu iż konstrukcja jest w pełni kompatybilna z Isobus, system sterowania pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie poszczególnych sekcji aplikatora. Dzięki temu na uwrociach lub na klinach możliwa jest praca bez nakładek i przepustów. Dodatkowo podczas zakładania ścieżek technologicznych możliwe jest wyłączenie aplikatora na jednej lub dwóch sekcjach.

Nowy aplikator mikrogranulatu na początku będzie dostępny od wiosny 2019 roku w siewnikach Optima TFprofi, Optima V oraz w modelach z ramą składną hydraulicznie PH. Natomiast od jesieni 2019 r. będzie dostępny dla wszystkich siewników Optima.