MX T414 to siódmy model w ramach serii ładowaczy czołowych T400. Jak zapewnia producent jest to jednocześnie jedyny na rynku ładowacz przeznaczony do współpracy z ciągnikami o mniejszych gabarytach i silnikami generującymi nawet 180 KM.

Parametry robocze nowego ładowacza nawiązują do większych ładowaczy czołowych. Maksymalna wysokość do łyżki w pozycji pionowej wynosi 4,25 m, w pozycji do wysypu wysokość ta spada do 3,7 m. Warto zaznaczyć, że ładowacz oferuje duży kąt wysypu oraz pobierania przy ziemi, odpowiednio 51 oraz 50 stopni. Udźwig użyteczny na palecie (600 mm od ramki) wynosi przy podłożu 2360 kg, a od wysokości 3 m do maksimum (4,5 m) równe 2150 kg.

Wraz z prezentacją nowego ładowacza MX przedstawia nową serię balastów do ciągników o nazwie Mulitmass Concept. Obejmuje ona 4 modele modułowe o masie od 600 do 1500 kg, do których dodać można 1 lub 2 dodatkowe obciążniki o masie 400 kg. Daje to 12 możliwych konfiguracji (od 600 do 2300 kg).

Nakładanie dodatkowego obciążenia z wykorzystaniem końcówek stożkowych jest bardzo proste. Ryglowanie odbywa się bez osprzętu, za pomocą pojedynczej dźwigni. Kiedy praca nie wymaga już użycia dodatkowego obciążenia, wystarczy bezpiecznie je odczepić na suporcie postojowym dostarczonym w zestawie fabrycznym.

                                                                                   

Obciążniki Mulitmass Concept są seryjnie wyposażone jednocześnie w zaczep 3-punktowy i automatyczny. Wybór trybu mocowania zależy od charakteru prowadzonych prac: zaczep 3-punktowy do czynności długotrwałych lub zaczep automatyczny w przypadku częstych zmian osprzętu.