Z punktu widzenia rolników, najbardziej interesującymi maszynami firmy Bobcat na Con-Expo są dwa koncepcyjne modele maszyn elektrycznych: ładowarka elektryczno-hydrauliczna S70e oraz w pełni elektryczna ładowarka T76e.

Elektryczne prototypy maszyn Bobcat będą szczególnie ciekawą propozycją do prac w budynkach, gdzie jakakolwiek emisja spalin jest niepożądana. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowych łądowarek, jednak, jak zapewnia producent, trwały akumulator litowo-jonowy sprawi, że będą mogły pracować równie skutecznie, co modele z silnikami Diesla, wymagając przy tym mniej obsługi. Firma Bobcat planuje również jako pierwsza zbudować w pełni elektryczną ładowarkę, bez elementów hydraulicznych.

Poza modelami koncepcyjnymi zaprezentowano także nowe ładowarki burtowe z gąsienicowym układem jezdnym z serii R, które mają pojawić się w Europie w drugiej połowie roku. Ładowarki te mają zapewnić większą wydajność i wyższy komfort w porównaniu z poprzedniczkami i charakteryzować się też niższym poziomem hałasu dzięki nowej kabinie. Nowy układ oświetlenia diodowego ma zagwarantować lepszą widoczność w nocy. Ponadto bardziej szczegółowe informacje dotyczące parametrów pracy maszyny są widoczne na nowych, 5- i 7-calowych wyświetlaczach dotykowych, które będą dostępne w standardzie.

Wszystkie ładowarki z serii R mają nowe ramiona ze wykonane z elementów odlewanych (jak deklaruje producent, są one o 20 proc. mocniejsze niż poprzednia konstrukcja ze stali prefabrykowanej/spawanej). Mają też nowy, bardziej wydajny układ chłodzenia.

Ponadto ładowarki zapewniają dużą stabilność dzięki pięcioelementowemu zawieszeniu skrętnemu, teraz dostępnemu we wszystkich ładowarkach z tej serii.