Choć ładowarki teleskopowe przeznaczone stricte dla rolnictwa pojawiły się w ofercie firmy Kramer dopiero w ubiegłym roku, firma z produkcją tego rodzaju maszyn jest związana od lat 50. Produkcja ładowarek była wykonywana m.in. na potrzeby budownictwa, usług komunalnych, przemysłu czy produkcji energii odnawialnej (biogazownie).

Ubiegłoroczna decyzja o wprowadzeniu oferty dla rolnictwa szybko zaowocowała rozbudową sieci dealerskiej. Plany Kramera, należącego do Grupy Wacker Neuson, zakładają zbudowanie sieci handlowo-serwisowej w Europie Centralnej i Skandynawii w ciągu kolejnych dwóch lat. W Polsce wyłącznym dealerem ładowarek Kramer jest od 1 stycznia br. firma Korbanek.

- Mamy partnera, który ma duże doświadczenie w handlu, prowadzi szerokie usługi serwisowe, ma dobre kontakty z klientami i reprezentuje czołowe marki maszyn w Polsce - mówi Norbert Mingau, odpowiedzialny za rozwój sieci sprzedaży produktów marki Kramer. - Widzimy duży potencjał dla naszych maszyn. Oferujemy sprzęt dla gospodarstwa każdej wielkości i różnych specjalizacjach. Bogaty wybór maszyn daje możliwość ich dopasowania praktycznie do każdego gospodarstwa - dodaje.

W ofercie dla rolnictwa znajdują się trzy rodzaje maszyn: miniładowarki, ładowarki kołowe i teleskopowe. Niemiecki producent zapewnia, że wraz z rozwojem sieci sprzedaży w parze idzie zaopatrzenie w profesjonalne usługi serwisowe, części zamienne i finansowanie fabryczne.

Pierwsze samojezdne ładowarki czołowe firmy Kramer zjechały z taśm produkcyjnych w 1957 r. Od tamtej pory firma nieustannie rozwija ofertę tego rodzaju maszyn. Milowymi krokami było m.in. wprowadzenie w 1987 pierwszej ładowarki z napędem na cztery koła, czy w 1997 z wysięgnikiem teleskopowym, a w 2010 z homologacją umożliwiającą legalne poruszanie się po drogach publicznych