Model 3400D jest ulepszoną wersją modelu 2200D. Większa moc, lepsza przyczepność i wszechstronność pozwalają użytkownikowi wykorzystywać pojazd do różnych zastosowań na terenie gospodarstwa rolnego, budowy czy przy projektowaniu architektury krajobrazu. Pojazd można także używać w szkółkach leśnych, przy remontach i konserwacjach budynków oraz podczas jarmarków i wystaw, jak również w kopalniach i w jednostkach wojskowych.

Maszynę napędza chłodzony cieczą silnik diesla 18.2 kW Yanmar, który zapewnia o 20 proc. więcej mocy niż silnik w modelu 2200D. Zbiornik paliwa o pojemności 34 litrów pozwala pracować przez cały dzień.
Pojazd jest bardzo szybki. Maksymalna prędkość poruszania się wynosi 48 km/h (na najwyższym biegu), czyli o 8km/h więcej niż w modelu 2200D. Pierwszy bieg i bieg wsteczny mają ograniczoną prędkość do 24km/h, aby zapewnić jak największy moment obrotowy.

Prześwit w modelu 3400D wynosi 241mm i pozwala pojazdowi łatwo pokonywać głębokie koleiny, błoto i nierówności. Podwozie ma długość 2,87 m i szerokość 1,52 m, natomiast wysokość jest równa 1,9 m. Pojazdem można przewieźć 500 kg ładunku, czyli o 33 proc. więcej niż w modelem 2200D. 

Pojazd użytkowy 3400D jest zgodny z wymogami dyrektyw i oferuje znakomitą jakość jazdy. System zawieszenia jest 4-kołowy niezależny z nieregulowanymi elementami wzmacniającymi MacPherson z przodu i amortyzatorami z regulacją siły z tyłu (dla różnej masy ładunków).

System Variable Rate Acceleration (VRA) umożliwia pojazdowi powolne przyspieszanie w pierwszej fazie położenia pedału przyspieszenia, a gwałtowniejsze w drugiej fazie. Tryb Turf pozwala tylnym kołom obracać się w różnych prędkościach, żeby zmniejszyć wpływ na ziemię (np. wypielęgnowane trawniki). Dwukołowy tryb napędu (zablokowany tylny dyferencjał dla lepszej przyczepności) i czterokołowy tryb napędu (maksymalny moment obrotowy dla każdego koła) są dostępne w wersji standardowej i w wersji deluxe.

źródło: farmer.pl