W tym roku przypada 130. rocznica działalności firmy Landini. Główne obchody tej uroczystości jeszcze przed nami, ale już dziś firma zdecydowała się na zorganizowanie 130 godzinnego testu dla flagowego ciągnika o oznaczeniu 7 215.

Test trwa nieprzerwanie od wczesnych godzin porannych 6 października, a jego zakończenie planowane jest na sobotnie popołudnie (11 października). W tym czasie na fotelu operatora usiądzie około 130 dziennikarzy z całej Europy.

W świętowaniu 130-lecia Landini brał udział również dziennikarz Farmera - Kamil Karkowski.

- Muszę przyznać, że sam pomysł na celebrację święta był niesamowity. Górzysta Toskania, deszczowa pogoda i tor, po którym na co dzień z trudem poruszają się quady i motocykle crossowe to ogromne wyzwanie zarówno dla operatora, jak i 212-konnego ciągnika - relacjonuje Kamil Karkowski.

Warto wspomnieć o szczytnym celu wydarzenia, z którego za każdy kilometr przejechany ciągnikiem po torze 1 euro jest przekazywane na rzecz fundacji dobroczynnej. Długość toru to około 7 kilometrów z czego blisko 4 obejmują kamieniste podjazdy z nachyleniem stoku przekraczającym 45 proc.

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie szereg sponsorów, którzy na co dzień współpracują z włoskim producentem. Do ich grona należą m.in.: FPT, który dostarcza silniki do większości maszyn Landini, Rexroth-Bosch Group działający w branży układów hydraulicznych, Michelin wyposażający ciągniki w opony, Denso umożliwiający wyposażenie maszyn w układ automatycznej klimatyzacji oraz Adam Pumps dostarczający zbiorniki paliwa oraz AdBlue.