Dane ZPL pokazują, że pierwsze półrocze br. w segmencie rolnictwa było bardzo dobre. W ciągu sześciu miesięcy firmy leasingowe sfinansowały sprzęt rolniczy o łącznej wartości niemal takiej, jak w całym roku 2008. Tak dobry wynik branży rolniczej wynika głównie ze wsparcia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która w ramach programu „Modernizacja gospodarstw rolnych” do tej pory wypłaciła 24 tys. beneficjentom ponad 2,5 mld zł.

Polska wieś nie zwalnia tempa inwestycji mimo ich ograniczenia w innych sektorach gospodarki. Już od kilku lat obserwujemy, że rolnicy coraz mocniej unowocześniają swoje gospodarstwa. I też od kilku lat wspomagamy rolników, którzy mogą u nas nabyć sprzęt nie tylko w leasingu, ale też w pożyczce. Nasi doradcy leasingowi doskonale znają specyfikę finansowania rolnictwa, poza tym stale rozwijamy naszą ofertę skierowaną do tej branży – powiedział Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za segment usług dla rolnictwa.

Doskonała dynamika wzrostu (105%) i drugie miejsce w sektorze w pierwszym półroczu 2010 r. Spółek Leasingowych BZ WBK to między innymi zasługa uruchomionego w ubiegłym roku programu finansowania fabrycznego ZETOR Finance. W ciągu sześciu miesięcy br. sfinansowaliśmy ogółem ponad 600 ciągników rolniczych, czyli prawie tyle, ile w całym 2009 r. – dodaje Szymon Stryjski.

Ponadto, pod koniec lipca br. Spółki uruchomiły finansowanie fabryczne ciągników japońskiego producenta Kubota. W ramach obu programów klienci mogą liczyć na sprawną obsługę przez mobilnego doradcę, kompleksową ofertę finansowania i ubezpieczenia oraz atrakcyjne warunki cenowe.

Źródło: farmer.pl