• Nowa seria ciągników Fendt 700 Vario 7 generacji została oficjalnie zaprezentowana jesienią 2022 r. Teraz jest już oferowana w sprzedaży.
  • Seria 700 Vario 7 generacji zawiera modele ciągników z silnikami AGCO Power o pojemności 7,5 l w zakresie mocy od 200 do 300 KM.
  • 6 generacja serii 700 będzie cały czas dostępna. Nowa generacja to ciągniki wyższej mocy, ale o podobnej masie, co ma zapewnić jej dużą uniwersalność.
  • 30,5 kg/1 KM - to stosunek masy do mocy w prezentowanym ciągniku.

Fendt 700 Vario 7 gen. w Kielcach

Jedną z nowości na stoisku marki Fendt podczas targów Agrotech w Kielcach był reprezentant nowe serii ciągników: 700 Vario 7 generacji: Fendt 728 Vario. Nowa seria to zdecydowanie inne ciągniki od maszyn 6 generacji. Różnią je silniki, przekładnia (Vario Drive) i design. W środku można znaleźć m.in. terminal Fendt One.

- Chcemy że by ten ciągnik był jak najbardziej uniwersalny, czyli z jednej strony ciągnik do lekkich prac typu: duży rozsiewacza, opryskiwacz, transport. A jednocześnie do ciężkich prac w polu, gdzie oprócz mocy potrzebujemy masy dla odpowiedniej siły uciągu. Tu stosunek masy do mocy jest dość niski, bo 30,5 kg/KM, ale są duże możliwości dociążenia - przekonuje Rafał Mikołajczak, specjalista ds. ciągników Fendt.

Traktory są już w sprzedaży, wkrótce powinniśmy je zobaczyć podczas pokazów polowych.