Firma Leley planuje skoncentrować swoje prace nad robotami oraz systemami do zarządzania danymi przy produkcji mleka. 

- Sprzedaż działu Forage Solutions pozwoli firmie Lely całkowicie skupić działania na dziale Dairy: opracowywaniu i rozwoju robotów udojowych i innych innowacji pozwalających zwiększyć efektywność oraz prowadzić zrównoważoną produkcję rolniczą przy zachowaniu dobrostanu zwierząt w gospodarstwach zajmujących się produkcją mleka. Bogate doświadczenie w zakresie opracowywania zautomatyzowanych systemów pomoże firmie Lely umocnić pozycję lidera i dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla międzynarodowej branży produktów, dla gospodarstw produkujących mleko. Natomiast AGCO Corporation, dzięki przejęciu działu Forage Solutions  poszerzy swoją ofertę maszyn do zbioru pasz. czytamy w oświadczeniu firmy Lely.

Koncentrując się do tej pory na dwóch działach Dairy i Forage, rodzinna firma Lely zajmowała się
całkowicie różnymi kategoriami produktów i rynkami. Pewien czas temu skłoniło to firmę do
rozważenia reorganizacji i zmiany strategii. Przeprowadzona z tego powodu analiza wykazała, że
dalsza pomyślna działalność wymagałaby od firmy dopasowywania się do coraz bardziej
różnorodnych wymogów związanych z poszczególnymi grupami docelowymi. Skutkiem analizy jest decyzja o koncentracji działań Lely na opracowywaniu i rozwoju robotów i innych innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw produkujących mleko.

- Głównym celem Lely będzie od teraz oferowanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu robotyki oraz systemów do zarządzania danymi stada i systemów czujników przeznaczonych dla gospodarstw zajmujących się produkcją mleka. W ciągu ostatnich 15 lat działalność Lely związana z tymi grupami produktów przebiegała bardzo pomyślnie, a dotyczące jej perspektywy na przyszłość są dobre. Roboty udojowe nie są jedynymi innowacyjnymi produktami z naszej oferty. Opracowaliśmy również inne zautomatyzowane rozwiązania wykorzystujące robotykę, mówi Alexander van der Lely, dyrektor generalny Lely.

Maszyny dla gospodarstw zajmujących się produkcją mleka nadal będą produkowane w miejscowościach Maassluis (Holandia), Pella (Stany Zjednoczone) i Leer (Niemcy). Planowana sprzedaż działu Forage wpłynie także na zatrudnienie w Lely. Gama produkowanych w Maassluis (Holandii) maszyn do zbioru pasz objętościowych (kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki) częściowo pokrywa się z ofertą firmy AGCO Corporation. W związku z tym po sfinalizowaniu sprzedaży produkcja w Maassluis zostanie ograniczona. Przewidywany termin zamknięcia zakładu to 31 marca 2018 r. Zakłady w Wolfenbüttel (prasy) i w Waldstetten (przyczepy samozbierające) w Niemczech przejdą na własność AGCO Corporation, a pracownicy będą zatrudniani przez firmę AGCO Corporation.