Ten skomputeryzowany pług to Lemken Juwel 8i, wyposażony w ulepszony system sterowania iQ. Inżynierowie pracujący nad maszyną przeprojektowali interfejs użytkownika tak aby wszystkie ustawienia maszyny były jak najbardziej intuicyjne dla użytkownika. Cały system sterowania jest także kompatybilny z terminalem ISOBUS ciągnika. 

Z terminala iQ można zarządzać wszystkimi funkcjami pługa Juwel 8i. fot. Lemken
Z terminala iQ można zarządzać wszystkimi funkcjami pługa Juwel 8i. fot. Lemken

Z panelu sterowania można ustawić obrót pługa, jego nachylenie, szerokość pracy oraz głębokość orki.  W pługach w wersji Onland można  z poziomu terminala ustawić szerokość pierwszej skiby. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na wyjścia hydrauliczne to w pługach Juwel 8i wystarczy podłączyć tylko trzy węże hydrauliczne. 

Cały system sterowania umieszczony jest na wieżyczce pługa. fot.Lemken
Cały system sterowania umieszczony jest na wieżyczce pługa. fot.Lemken

Dzięki sterowaniu ISOBUS można zaprogramować do ośmiu różnych scenariuszy ustawienia pługa. Na przykład wystarczy jeden ruch, aby ostatnia bruzda była zawsze płytka podczas orki na uwrociu, aby uniknąć głębokiej bruzdy poprzecznej na polu. Kolejną zaletą jest to, że hydrauliczną regulację nachylenia pługa można wykonać niezależnie z prawej i lewej strony, aby wykonać najlepszej jakości orkę.  

Podobnie jak jego starszy brat, Juwel 10, Juwel 8i zapewnia również komfortowy transport drogowy na kole, bez konieczności odłączania cięgła górnego. Zwiększa to bezpieczeństwo i komfort, eliminując konieczność przebywania operatora między ciągnikiem, a narzędziem. Siłownik obrotu jest pozbawiony ciśnienia podczas jazdy po drogach, aby umożliwić mu skompensowanie nierówności terenu.

Nowy Juwel 8i będzie dostępny w sprzedaży od marca 2022 roku.