Dzięki nim w zakładach produkcyjnych Lemken wprowadzono szeroko zakrojone środki bezpieczeństwa, w tym ograniczenie do maksimum bezpośredniego kontaktu, w celu ochrony zdrowia pracowników.

Firma Lemken oznajmia, że w obecnej sytuacji jest bardziej niż kiedykolwiek świadoma, że ponosi wielką odpowiedzialność za społeczeństwo – dostarczanie ludziom żywności jest bowiem podstawą egzystencji całej populacji. Ze względu na początek sezonu wiosennego priorytetem dla firmy jest terminowa dostawa maszyn i części. Jednocześnie prosi ona o wyrozumiałość w przypadku sporadycznych opóźnień.

Lemken kontynuuje produkcję i wysyłkę maszyn oraz części zamiennych w fabrykach w Alpen (maszyny uprawowe i siewniki), Haren (opryskiwacze) oraz w Stad aan't Haringvliet – holenderski zakład Steketee produkujący bierne pielniki. Ponadto pracownicy firmy cały czas wspierają rolników i dealerów w obszarach posprzedażnych, niezbędnych do skutecznego użytkowania maszyn. Wszystko to dzieje się z zachowaniem odpowiednich przepisów i środków ochrony zdrowia w danym kraju.

Warto wspomnieć, że zakład firmy Lemken w Indiach został zamknięty na kolejne trzy tygodnie, z kolei ten w Chinach wznowił działalność.

Na zakończenie przedstawiciele niemieckiej firmy stwierdzają, że tylko dzięki wspólnym działaniom i przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności możliwe będzie opanowanie obecnej sytuacji i wyjście z niej wzmocnionym.