Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesny wysiew nasion, nawozu, czy poplonów, co pozwala na wykonanie kilku zabiegów za jednym przejazdem, a samą maszynę czyni bardziej uniwersalną.

Lemken Solitair 9+ Duo

Zbiornik na nasiona Solitair 9+ Duo mieści 1850 litrów. Jego pojemność można podzielić w zależności od potrzeb w stosunku 50/50 lub 60/40. Dzięki temu możliwe są dwa warianty zastosowania.

W wersji Single-Shot mamy możliwość rozprowadzenia dwóch komponentów (np. nasion i nawozu) w ramach jednego rzędu, gdzie oba komponenty przed rozdzielaczem są łączone i mieszane.

Zbiornik na nasiona Solitair 9+ Duo pomieści 1850 litrów, a jego pojemność można podzielić w zależności od potrzeb w stosunku 50/50 lub 60/40 fot. mat. prasowe
Zbiornik na nasiona Solitair 9+ Duo pomieści 1850 litrów, a jego pojemność można podzielić w zależności od potrzeb w stosunku 50/50 lub 60/40 fot. mat. prasowe

Z kolei wersja Double-Shot oferuje nieco większą elastyczność w zakresie rozprowadzania wysiewanego materiału. Istnieje możliwość wysiewania dwóch komponentów przy użyciu jednej redlicy siewnej, jak również przy użyciu osobnej redlicy siewnej – wówczas odpowiednim komponentem zasilany jest tylko co drugi rząd.

Dodatkowo w opcji Double-Shot można zwiększyć głębokość wysiewu co drugiego rzędu o maks. 5 cm. Dzięki temu wysiew nasion lub nawozów może odbywać się na różnej głębokości.

Siewnik pneumatyczny Lemken Solitair 9+ Duo jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych: trzech i czterech metrów.

Jak informuje producent, siewnik Solitair 9+ Duo może być już zamawiany przez rolników, a jego pełna dostępność planowana jest na styczeń 2022 r.