- 2010 był rokiem pełnym zmian – mówią Christian Dreyer i dr Justus Dreyer. - Najpierw bardzo dobrze udało nam się dopasowanie przedsiębiorstwa i jego struktur do skutków kryzysu finansowego i gospodarczego. Cieszymy się, że zachowaliśmy stan zatrudnienia. W dalszej części roku ponownie pojawiła się gotowość naszych klientów do inwestowania, co zaowocowało wyraźnym wzrostem sprzedaży w drugiej połowie 2010.

O ponad 50 proc.  wzrosły obroty grupy Amazone między innymi w Rosji, na Ukrainie i w Polsce. Ten rezultat pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca wśród importerów produktów Amazone na całym świecie.
2010 był także rokiem położenia nowego kamienia milowego w historii produktów przedsiębiorstwa. Amazone zbudowała i wprowadziła na rynek pierwszy własny samojezdny opryskiwacz polowy Pantera.

Oprócz tego firma rozszerzyła ofertę siewników punktowych EDX-o trzy nowe maszyny zawieszane i oferuje teraz kompletną paletę produktów,  co pozwala sprostać wszystkim ważnym wymaganiom gospodarstw rolnych w rozwijającym się sektorze uprawy kukurydzy.

Następstwem rosnących cen produktów rolnych jest dobre nastawienie i gotowość inwestycyjna rolników na wschodzie i zachodzie, a stan zamówień jest już dwukrotnie wyższy niż w poprzednim roku.