John Deere odnotował 255 sprzedanych ciągników. To o 31 sztuk mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale jest to i tak wynik dający najlepsze miejsce w lipcowym zestawieniu.

- Analiza ilości sprzedanych maszyn w czasie ostatnich 12 miesięcy przesądza, że największą popularnością wśród ciągników John Deere cieszyła się seria 6030 oraz 5R. Liderem w tej serii był model John Deere 6330, co potwierdza fakt, że w zakresie mocy około 100KM rolnicy decydowali się przede wszystkim na ciągniki o konstrukcji ramowej, z większym rozstawem osi, mokrym sprzęgłem - komentuje Piotr Dziamski, szef marketingu John Deere Polska.

Drugie miejsce należy do marki New Holland, która odnotowała sprzedaż na poziomie 244 sztuk. W porównaniu do lipca 2012 producent odnotował spadek 117 sztuk maszyn. W zestawieniu od początku roku New Holland jest jednak ciągle liderem w sprzedaży ciągników.

Podium najpopularniejszych firm zamyka czeski Zetor z 224 ciągnikami. Warto dodać, że w kategorii najchętniej kupowanych ciągników od kilku miesięcy króluje model Major 80. Drugim najchętniej kupowanym modelem był Zetor Proxima 90, trzecim - ex aequo: Farmtrac 675DT oraz Kubota L5040.

Większość marek w lipcu odnotowała spadek sprzedaży. Do marek, które odnotowały przyrosty w sprzedaży, należą m.in. Kubota (+64), Lamborghini (+10), McCormick (+8) oraz Landini (+6).