Najwięcej przyczep, w okresie od stycznia do sierpnia 2012 r., sprzedał na polski rynek Pronar. Udział w rynku producenta z Narwii wyniósł prawie 22 proc. - Firma Pronar posiada bardzo szeroką ofertę przyczep rolniczych. Dzięki temu od jakiegoś czasu jesteśmy liderem w tym segmencie rynku. Rolnicy doceniają jakość naszych przyczep. Wszystkie przyczepy Pronar są wybierane przez rolników w tej samej proporcji , a udział w sprzedaży firmy rośnie i będzie rósł - komentuje Tadeusz Ustyniuk, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Na drugim miejscu znalazły się przyczepy produkcji własnej, czyli produkty produkowane przez rzemieślników, czy samych rolników do własnego użytku. Zarejestrowano aż 939 takich maszyn.

Wysoką sprzedaż przyczep odnotowuje też Metal-Fach. Produkty tej firmy wybrało zalewnie sześciu rolników mniej niż w przypadku przyczep produkcji własnej. Metaltech oraz Wielton zostały sklasyfikowane na kolejnych miejscach. Wśród maszyn tych firm rolnicy docenili szczególnie konstrukcje dużej ładowności. W analizowanym okresie, Wielton był liderem wśród przyczep o ładowności powyżej 17 ton.

Największą popularnością cieszyły się przyczepy z segmentu ładowności 10-13 ton. W tym zakresie najchętniej wybieranym modelem był Zasław D-737-10 o ładowności 10 ton.