Ładowarki teleskopowe, przegubowe czy minikoparki pod marką Everun produkowane są w Chinach od 2007 r. I jak zapewniał Jan Biesiacki z Everun Polska, nie są to typowe „chinole”, gdyż nie są produkowane na najtańszych chińskich podzespołach.

Mały, zwinny i mocny wszędobylski pomocnik

– W ładowarce Everun ERT1500 prezentowanej na targach zamontowany jest 3-cylidrowy silnik Perkins Euro V o mocy 25 KM (18,4 kW) oraz wyprodukowane we Włoszech pompa Poclain i silniki hydrauliczne przy każdym kole – konfiguracja odpowiednia do małych gabarytów maszyny, która jest taką hybrydą, czyli połączeniem wózka widłowego i ładowarki. Niecałe 2 m długości i 1,6  m szerokości sprawiają bowiem, że w ciasnych i bardzo niskich miejscach maszyna poradzi sobie bez problemu  – tłumaczył Biesiacki.

Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła zastosowany w ładowarce teleskopowej  Everun ERT1500 połączony jest z hydraulicznym pedałem hamulca,  umożliwiającym przy częściowym jego wciśnięciu jazdę z prędkością pełzającą przy pełnych obrotach oraz optymalnym rozkładzie mocy silnika i możliwością szybkiego podnoszenia. Podnoszenia na wysokość aż 4 m ładunków o wadze do 1,45 t, przy czym na maksymalnie wyciągniętym wysięgniku będzie to 700-800 kg.

Ponadto miniładowarka Everun wyposażona jest w elektryczny hamulec postojowy, bezpieczną i całkiem przestronną kabinę z ergonomicznym podłokietnikiem i dżojstikiem sterującym oraz szerokie ogumienie w rozmiarze 26x12-16,5.

Ile kosztuje ładowarka Everun ERT1500

Cena tak wyposażonej maszyny to około 132 tys. zł netto. Ceny tych maszyn startują jednak od 100-110 tys., przy czym wyposażane są one wtedy w chińskie silniki.

Do naszego kraju ładowarki Everun sprowadzane są jednak w większości z silnikami Perkins, gdyż jak zapewniał Jan Biesiacki klienci są bardzo zadowoleni z takiej konfiguracji. Na zakończenie dodał jeszcze, że w Polsce marka ta sprzedaje w granicach 250 maszyn rocznie.