Paleta ciągników Kubota rozszerza się o dwa modele: 12-konny B1220 i L4100 o mocy 41 KM.

Pierwszy z nich to model wejściowy do gamy kompaktowych, wielofunkcyjnych maszyn, z których Kubota słynie na całym Świecie. Moc 12 KM jest uzyskiwana z dwucylindrowego silnika diesla. Napęd jest stały, przekazywany na cztery koła. Średnica zawracania to tylko 1,8 m (bez użycia hamulca). Standardowy zaczep tylny kategorii pierwszej umożliwia współpracę maszyny z różnymi narzędziami, na przykład kosiarką, glebogryzarką lub wieloma innymi urządzeniami w uprawach pod folią. Niewielkie wymiary i standardowa blokada mechanizmu różnicowego pozwolą ciągnikowi dotrzeć praktycznie wszędzie.

Kubota L4100 jest kolejnym przedstawicielem popularnej na Polskim rynku linii ciągników o średniej mocy, reprezentowanej dotychczas przez modele L3200 oraz L5040. Czterocylindrowy silnik diesla o mocy 41 KM, prosta konstrukcja, rozłączany napęd na cztery koła, skrzynia biegów 8/4 z przemyślanym schematem zmiany biegów z rewersem mechanicznym oraz szeroki wybór opcji wyposażenia mogą sprawić, że także ten model znajdzie uznanie nie tylko wśród sadowników, ale też w małych gospodarstwach rolnych. Rama ochronna składana w połowie wysokości dostosowuje go również do upraw tunelowych.

Koncern Kubota Corporation należy do największych producentów miniciągników i traktorów rolniczych na świecie, a całkowita liczba wyprodukowanych maszyn przekroczyła już 2,5 miliona. Kubota jest liderem segmentu mocy do 60 KM w wielu rejonach świata. W Polsce gama maszyn o mocy poniżej 60 KM weszła do sprzedaży w 2007 roku.