Rozwiązanie wdrożone do produkcji niespełna dwa lata temu, to w pełnym zakresie konstrukcja firmy Mandam. Unikalne połączenie brony chwastownika z włóką zostało opatentowane na Polskę i Niemcy.

Maszyna ta produkowana jest w szerokościach roboczych 3,4,6 oraz 8m. HYBRO jest składana hydraulicznie dwoma siłownikami.

W pierwszej części maszyny jest podwieszona na ramie siatka z odlewów żeliwnych, której zadaniem jest rozgarnięcie kretowisk, odchodów zwierzęcych, wyrównanie powierzchni np. zniszczonej przez dziki.

Drugą część Hybro stanowi brona chwastownik ze sprężystymi zębami. Służy ona do aeracji, usuwania chwastów i przygotowania gleby do wysiewu nasion. Warto przy tym wspomnieć, że ustawienie kąta natarcia zębów jest regulowane, dzięki czemu można uzyskać różny stopień agresywności pracy zębów.

- Dodatkowo chwastownik może być wyposażony w siewnik pneumatyczny, dzięki któremu można wysiewać nasiona trawy na łąkach, pastwiskach czy aeroklubowych lotniskach. Maszyna bardzo dobrze się sprzedaje. Jest ciężka, dzięki czemu świetnie wyrównuje glebę, rozsuwa kretowiska czy odchody zwierzęce. Efekty pracy są bardzo zadowalające. Zainteresowanie maszyną jest duże, ale na razie przede wszystkim za granicą, głównie w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii.
- mówi Józef Seidel z firmy Mandam.

Chwastownik Mandam Hybro jest dostępny w szerokościach roboczych od 3 do 8 m. Maszyny o szerokościach powyżej 3 m są składane do transportu hydraulicznie za pomocą dwóch siłowników bocznych.