Wśród nowości Mandam przygotował m.in. 4-rzędowy kultywator dłutowy Rhino oraz kilka modeli głęboszy. Powiększyła się także gama bron talerzowych o oznaczeniu SAL-K, a kultywator Spec HD oferowany jest w nowej szerokości roboczej. Dodatkowo do oferty wróciła też symetryczna brona talerzowa Tal-R.

Kultywator dłutowy Rhino

Zupełnie nową maszyną w ofercie gliwickiego producenta jest 4-rzędowy kultywator dłutowy Rhino. Występuje on w szerokościach roboczych 4 i 6 m i został przygotowany z myślą o dużych gospodarstwach, wymagających efektywnego sprzętu.

Kultywator 4-rzędowy Rhino oferowany jest w dwóch szerokościach roboczych: 4 oraz 6 m. fot. mat. prasowe
Kultywator 4-rzędowy Rhino oferowany jest w dwóch szerokościach roboczych: 4 oraz 6 m. fot. mat. prasowe

Jak na nosorożca (ang. rhino) przystało, maszyna jest bardzo masywna – w wersji 4 m waży prawie 6 t, a do pracy z nią producent zaleca ciągnik o mocy ok. 240 KM. Jego cena wynosi 101 tys. zł netto i nie obejmuje wału zagęszczającego – tych w ofercie znajdziemy aż 9.

Już w standardzie maszyna jest składana hydraulicznie. Hydraulicznie jest również regulowana głębokość pracy. Warto również dodać iż redlice kultywatora są zabezpieczone za pomocą podwójnego układu sprężynowego.

Szersza oferta głęboszy

Głębosze Mandamu noszą oznaczenie MG i w zależności od wybranego modelu może to być MGX – czyli maszyna z regulowanym rozstawem zębów, MGVS to z kolei głębosz z zabezpieczeniem sprężynowym przeznaczony na gleby kamieniste.

MGX w nomenklaturze Mandamu to głębosz z regulowanym rozstawem zębów fot. mat. prasowe
MGX w nomenklaturze Mandamu to głębosz z regulowanym rozstawem zębów fot. mat. prasowe

MGX występuje w dwóch szerokościach roboczych: regulowanej od 0,75 do 2,20 m oraz od 1,8 do 3 m. W tym pierwszym wariancie można zastosować dwa lub trzy zęby, a w drugim cztery lub pięć zębów. Z kolei MGVS oferowany jest jedynie w wersji 3-metrowej z 6 redlicami.

Nowe modele

Poszerzone zostały także typoszeregi dobrze już znanych maszyn jak SAL-K. Jest to nowa, 6-metrowa brona talerzowa na zabezpieczeniu sprężynowym, ze zintegrowanym podwoziem jezdnym, która jest początkiem tego typoszeregu maszyn.

W ramach dobrze znanego kultywatora dłutowego Spec HD z zabezpieczeniem sprężynowym zaprezentowano najmniejszy wariant o szerokości roboczej 2,5 m. Zdaniem producenta była to odpowiedź na liczne zapytania rolników w tym zakresie.

Odświeżeniu został poddany kultywator Kun Super, dzięki czemu jest teraz bardziej nowoczesny, a jego obsługa o wiele wygodniejsza. Do oferty wróciła też odświeżona symetryczna brona talerzowa Tal-R, której specyficzny układ talerzy sprawia, że podczas pracy operator nie odczuwa charakterystycznego dla bron talerzowych „ściągania”.

Szeroką ofertę maszyn uprawowych znajdziecie na Giełdzie Rolnej!