Pług dłutowy Harrier H, agregat uprawowy Cross S Drive, siewnik Fenix T1000/3, rozrzutnik Apollo 10 premium, opryskiwacz Heron 5027 oraz pług Ibis Vario i rozsiewacz RCW 120 TD Helix - takie maszyny można było zobaczyć podczas "Manewrów polowych" zorganizowanych przez Grupę Unia. Wydarzenie odbywa się w dniach 7-11.09.2020 r. w Osinach k. Puław, równolegle z Dniami Kukurydzy i Soi  2020 organizowanymi przez IUNG w Puławach oraz Polski Związek Producentów Kukurydzy. 

Jednym z kluczowych punktów pokazu maszyn była prezentacja nowego rozsiewacza - wspomnianego RCW 120 TD Helix. Maszyna została wyposażona w belkę rozprowadzającą wysiewany materiał na szerokość 12 m. Pojemność zbiornika to 12 tys. l. Rozsiewacz jest wyposażony we własny układ hydrauliczny i jest w pełni sterowany elektronicznie z monitora w kabinie ciągnika.

Podczas pokazu można było zobaczyć jak wygląda napełnianie RCW 120 TD Helix. Można to nazwać tankowaniem, ponieważ wapno było załadowywane z cysterny, a właściwie wpompowywane.

Do zasobnika rozsiewacza tankowane było wapno Kujawit Premium firmy Lafarge. Materiał jest pylisty i jednocześnie  bardzo suchy, dzięki czemu nie zbryla się i ma wysoką reaktywaność i skuteczność działania. To jednak powoduje równocześnie, że nie może być wysiewany tradycyjnymi rozsiewaczami. 

Nie lada ciekawostką był też pług 5-skibowy pług Ibis Vario. Na pierwszy rzut oka niepozorny, ale jak się okazuje wyposażony w urządzenia rolnictwa precyzyjnego, które pozwalają automatycznie sterować rozstawem korpusów tak aby zachować idealnie prostą linię orki, czy perfekcyjnie zakończyć pracę na nierównych krawędziach pola oraz klinach. Urządzenia dostarczyła firma Trimble. Taki dodatek jest teraz dostępny jako opcja przy pługach typu vario firmy Unia.

Pokazy odbyły się na polach IUNG Puławy. To m.in. efekt współpracy strategicznej nawiązanej między Instytutem a firmią Unia.