Założona w 1995 r. firma Lifttek zajmuje się dystrybucją sprzętu i świadczy usługi posprzedażowe na rynku budowlanym i rolniczym w całej Finlandii, z trzema lokalizacjami w miastach Vantaa (region Helsinek) i Tampere.

Manitou Group i Lifttek rozpoczęły współpracę w 2003 r., zanim fińska firma została oficjalnym dealerem francuskiego koncernu w 2012 r. W trosce o ciągłość trzej obecni akcjonariusze zachowują mniejszościowy udział w firmie. Również wszystkie zespoły kierownicze i operacyjne pozostaną bez zmian.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Lifttek i wszystkie ich zespoły w rodzinie usług Manitou Group. Nabycie większościowego pakietu akcji to element długoterminowej strategii, która wzmacnia naszą pozycję w regionie i zbliża nas do naszych klientów - powiedział prezes i dyrektor generalny Manitou Group Michel Denis.

Pamiątkowa fotografia wykonana podczas podpisywania umowy, fot. Manitou
Pamiątkowa fotografia wykonana podczas podpisywania umowy, fot. Manitou

Lifttek jest dziś ważnym i uznanym dealerem specjalizującym się w dystrybucji maszyn i części, z silnym naciskiem na produkty Grupy Manitou.

Obroty w 2021 r. wyniosły 7,5 mln euro. Lifttek zatrudnia obecnie 30 osób. Jej klientami są głównie wypożyczalnie maszyn, firmy budowlane i przedsiębiorcy rolni.