Ciągniki te zostały zaprezentowane na odbywających się od 8 do 12 kwietnia 2018 roku Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej Techagro 18 w czeskim Brnie. Dołączyły tym samym do zaprezentowanych na wystawie Agritechnica w 2017 roku modeli MF 5708 i MF 5709 z przekładnią Dyna-4. Ponadto, modele o mocy 100 KM i 110 KM mogą być wyposażone w amortyzację kabiny.

Według producenta, wprowadzenie najnowszych modeli znacznie rozszerzyło serię Massey Ferguson, która może teraz zaoferować klientom jeszcze większy wybór przekładni napędowych począwszy od obecnej, nowoczesnej i łatwej w obsłudze mechanicznej przekładni 12×12 po zaawansowaną Dyna-4 z obsługą bez użycia sprzęgła.

Jak twierdzi Francesco Quaranta, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i zarządzania w AGCO Corporation, nowe modele ciągników MF 5710 i MF 5711 wyposażone w przekładnię Dyna-4 zwrócą na siebie uwagę szerokiego grona rolników, którzy szukają ciągników o wysokiej wydajności i wszechstronności – szczególnie do prac polowych.

Nowe funkcje, wraz z niedawno wprowadzoną opcją Visio Roof, jeszcze bardziej poprawiają możliwości wykorzystania naszych traktorów. Powszechnie ceniona skrzynia biegów Dyna-4, umożliwiająca zmianę czterech półbiegów pod obciążeniem, uzupełnia tą wytrzymałą i niezwykle opłacalną maszynę o najlepszej klasy sterowanie – kontynuuje.

Przekładnia Dyna-4 to przekładnia typu semi-powershift umożliwiająca zmianę 4 półbiegów pod obciążeniem. Sterowanie nią odbywa się za pomocą dźwigni w kształcie litery T oraz dźwigni Power Control, służącej do zmiany kierunku jazdy, wysprzęglania i zmiany przełożeń.

Przekładnia Dyna-4 jest w standardzie w modelach o mocy 85 KM i 95 KM oraz jako wyposażenie opcjonalne dla modeli o mocy silnika 100 KM i 110 KM. Dodatkowo traktory można wzbogacić o opcjonalną funkcję AutoDrive. Po ustawieniu jej na tryb automatyczny, będzie ona samodzielnie zmieniała półbiegi, zależnie od obrotów silnika.

Zastosowanie przekładni Dyna-4 umożliwia wprowadzenie funkcji sprzęgła w hamulcu. To rozwiązanie pozwala na poprawienie i ułatwienie sterowania traktorem podczas wykonywania prac z ładowaczem. Aktywowana za pomocą prostego przełącznika opcja sprawia, że przekładnia ustawia się w pozycji neutralnej w momencie naciśnięcia pedału hamulca, sprawiając, że użytkownik musi użyć jedynie jednego pedału.

 Nowa opcja amortyzacji kabiny dostępna dla ciągników MF 5700 wyposażonych w przekładnię Dyna-4 ma poprawić komfort pracy operatora. W pełni mechaniczny system składa się z połączeń za pomocą silent bloków z przodu kabiny oraz pary amortyzatorów sprężynowych zamontowanych z tyłu. Stopień amortyzacji jest ustawiony i uzależniony od sprężyn oraz dostosowany do wielkości ciągnika.