Wprawdzie to tylko spekulacja włoskiego portalu tractorum, ale właściciel marki Massey Ferguson, czyli amerykańskie AGCO posiada technologię, aby ewentualnie takie traktory wdrożyć do produkcji seryjnej.

Największy Massey w historii?

Jeśliby taki typoszereg powstał, bazowałby zapewne w dużym stopniu na ciągnikach Fendt 1000 Vario. Miałby szanse zaistnieć o ile oferowany byłby ze skrzyniami powershift typu np. Dyna-7, tak jak w serii 8S, stanowiąc tańszą alternatywę dla Fendta. Wszakże sporo jest też ciągle zwolenników tradycyjnych przekładni.

IMT 5360 (360 KM) był w serii bezpośrednio przed wspomnianym modelem 5500 o mocy 571 KM, fot. index.hr
IMT 5360 (360 KM) był w serii bezpośrednio przed wspomnianym modelem 5500 o mocy 571 KM, fot. index.hr

A ile miałby mocy Massey Ferguson 9S? Seria 1000 Vario Fendt’a startuje od 396 KM i kończy się na 517 KM, czyli 9S mógłby być oferowany w podobnym zakresie. Chociaż mając na uwadze gradację w koncernie AGCO, gdzie Fendt stoi na szczycie piramidy jako ten najszlachetniejszy, to MF 9S koni miałby zapewne nieco mniej.

Jeśliby się tak faktycznie kiedykolwiek stało nie byłby to i tak najmocniejszy Massey w historii. Jugosłowiańskia firma Industrija Mašina i Traktora produkowała bowiem niegdyś na licencji MF model IMT 5500, który miał 517 KM mocy. Była to jednak maszyna przegubowa.

A Wy drodzy czytelnicy myślicie, że tak duże Massey Fergusony przyjęłyby się na rynku?