Wśród innowacji nagrodzonych specjalnym wyróżnieniem targów SIMA 2017 znalazł się system Massey Ferguson z aktywnym kontrolerem łącznika górnego (Dynamic Top-Link Control DTLC). Stworzone przez AGCO system automatycznie dostosowuje długość górnego łącznika TUZ do zmiennych warunków. Pozwala to na zachowanie optymalnego położenia maszyny w stosunku do podłoża np. podczas podjazdów/zjazdów z pagórków.

Funkcja ta jest bardzo pomocna, ponieważ zmiana kąta pracy np. rozsiewacza, może znacznie wpłynąć na szerokość roboczą jego pracy.

System wyposażono w czujniki nachylenia, stale monitorujące położenie maszyny oraz  elektro-hydrauliczny łącznik górny, który wydłuża się bądź skraca zgodnie z aktualną potrzebą. Massey Ferguson Dynamic Top-Link może być również stosowany podczas pracy z maszynami uprawowymi jako rozszerzenie systemu dociążania działającego gdy koła ciągnika zaczynają się ślizgać.

Jak podaje producent, system Massey Ferguson Dynamic Top-Link jest bardziej precyzyjny niż ustawienie dokonywane ręcznie. Dzięki zastosowaniu tego systemu, operator może w pełni skupić się na prowadzeniu ciągnika.