Nowe ciągniki generują moc 75 KM (model 3707 AL), 85 KM model (3708 AL) i 95 KM Model 3709 AL.) i moment obrotowy odpowiednio 320 Nm, 365 Nm i 395 Nm z silników czterocylindrowych o pojemności 3,4 l.

Jak zapewnia producent, traktory zaprojektowano tak, aby połączyć wydajność i komfort z wysokimi parametrami technicznymi. Mają one stanowić alternatywę dla tych, dla których traktory serii 4700 i 5700 są zbyt duże. 

Wszystkie modele MF 3700 AL (czyli Alpine bo tak nazywa je producent) są dostępne z szeroką kabiną standardową z płaską podłogą  (wysokość całkowita wynosi wówczas 2,53 m) lub też kabiną obniżoną, która może zmniejszyć całkowitą wysokość do mniej niż 2,44 m.

Wewnątrz znajduje się wygodna i nowoczesna przestrzeń robocza z fotelem na zawieszeniu pneumatycznym, klimatyzacja, elektryczne ogrzewanie czy też sterowanie podnośnikiem EHR (udźwig tylnego TUZ to 3 t).

Ponadto traktory wyposażono w nowe podwozie z rozstawem osi 2156 mm, które jest także większe od dotychczasowych modeli z serii 3700, co pozwala na montaż większego ogumienia, a tym samym zapewniać ma to wyższą stabilność i trakcję. Dobra trakcja w połączeniu z wyjątkową wydajnością sprawiać ma, że traktory mają bez problemu radzić sobie z trudnym terenem, wzgórzami i stokami i stąd też nazwa Alpine.

Do przeniesienia napędu zastosowano przekładnię PowerShuttle 24/12 firmy Massey Ferguson z funkcją SpeedShift czyli elektrohydraulicznym rewersem. Skrzynia ta umożliwia bezsprzęgłową zmianę ośmiu biegów w każdym z trzech zakresów, za pomocą przycisków umieszczonych na dźwigni zmiany biegów.

W nowych ciągnikach zastosowano także wielofunkcyjny dżojstik, który zamontowano na prawej konsoli. Pozwala on m.in. na sterowanie opcjonalnym przednim podnośnikiem, zaworami sterującymi i funkcjami skrzyni biegów, w tym m.in. zmianami kierunku.