Dni coraz krótsze, a pracy w polu ciągle dużo i sprzęt w intensywnym użyciu. Nie można przy tym zapominać o bezpieczeństwie, w tym oświetleniu pojazdu i sprzętu zaczepionego z tyłu ciągnika, który często zasłania lampy pojazdu.

Pomocne w tym zakresie mogą okazać się zespolone lampy drogowe (a więc zawierające światła pozycyjne, stopu i kierunkowskazy) w przytwierdzane do sprzętu na magnes. Dzięki takiemu montażowi można je błyskawicznie zaczepić do danej maszyny lub przenieść na inną, która np. ma uszkodzoną instalację lub w ogóle nie jest w nią wyposażona. Zasilanie jest ze standardowego gniazda elektrycznego 7-pinowego.

Koszt zakupu nie jest duży. W przypadku zestawu lamp zespolonych LED polskiego producenta - firmy Horpol, cena waha się w zakresie 190-220 zł. Podobny wydatek dotyczy światła ostrzegawczego, czyli tzw. koguta (zasilanie z gniazda zapalniczki). Produkty mają homologację i 24-miesięczną gwarancję. 

Swoją drogą, warto wiedzieć kiedy można, a kiedy nie można używać "koguta", bo wcale nie jest to takie oczywiste jakby mogło się wydawać.

Lampy charakteryzuje dobra jakość wykonania oraz to, że mogą być podłączane do instalacji 12 lub 24 V. Magnes mocujący silnie utrzymuje elementy na metalowych częściach konstrukcji maszyn - nie ma obaw o samoczynne wypięcie - sprawdziliśmy to.