Współorganizatorami konkursu są Agrobazar, Targi Kielce, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych. Patronat sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

laureaci

Autor: arch.

Opis: laureaci konkursu IBMER Maszyna Roku 2008

Celem konkursu jest wybór Maszyny Rolniczej Roku, wyróżniającej się oryginalnością konstrukcji, funkcjonalnością, bezpieczeństwem obsługi, jakością pracy. Maszyny były zgłaszane do konkursu poprzez jednostki badawczo-rozwojowe i jednostki organizacyjne wyższych uczelni zajmujące się zagadnieniami techniki w rolnictwie, Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego oraz poprzez samych producentów i dealerów maszyn rolniczych.

Konkurs jest przeprowadzany dla maszyn rolniczych obecnych na rynku krajowym w dwóch kategoriach: maszyny produkcji krajowej i maszyny z importu.

Komisja ocenia wyrób według następujących kryteriów: nowoczesność rozwiązań konstrukcyjnych, ergonomia i BHP, funkcjonalności i parametrów eksploatacyjnych, jakości i estetyki wykonania, a także wielkości sprzedaży.

maszyna rolnicza na targach

Autor: farmer.pl

Oznacza to, że największe szansę na zwycięstwo mają te maszyny, których chętnie używają rolnicy.

Posiedzenie Komisji Konkursowej i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w grudniu 2008 roku.

Obrady Komisji konkursowej są niejawne, a decyzje ostateczne. Renata Kalinowska z IBMER-u nie zdradza żadnych szczegółów.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się na Tragach Agro Tech w przyszłym roku.

Podczas trwania AGRO SHOW lotnisko w Bednarach na kilka dni przekształca się w wioskę nowoczesnej techniki rolniczej, z główną ulicą, którą wytycza szeroki pas startowy. Można zobaczyć jak maszyny żyją.

Podczas trwania AGRO SHOW lotnisko w Bednarach na kilka dni przekształca się w wioskę nowoczesnej techniki rolniczej, z główną ulicą, którą wytycza szeroki pas startowy. Można zobaczyć jak maszyny żyją. Pokazy maszyn to jedna z atrakcji Targów. Pokazy odbędą się w dwóch blokach: Ring i Pole. Szacunkowo czas pokazu wyniesie ok. 2 h.

Źródło: farmer.pl