Wyróżnienia wręczono 11 marca podczas wieczornej gali targów Agrotech w Kielcach. Konkurs „Maszyna rolnicza roku” jest organizowany przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy. Komisja konkursowa honoruje maszyny wyróżniające się oryginalnością konstrukcji, funkcjonalnością, bezpieczeństwem obsługi, jakością pracy.

Tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2011

  • w kategorii maszyna krajowa otrzymał ciągnik rolniczy FARMTRAC 675DT

produkowany przez FARMTRAC TRACTORS EUROPE Sp. z o.o;

  • w kategorii maszyna z importu otrzymał zestaw uprawowo-siewny KUHN HR303D+Venta LC Seedflex produkowany przez KUHN S.A. zgłoszony przez KUHN Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. z Jelonka;

Wyróżnienie w konkursie Maszyna Rolnicza Roku 2011 w kategorii maszyna krajowa otrzymała kompaktowa brona talerzowa Kongskilde Terra D produkowana przez Kongskilde Polska Sp. z o.o. z Kutna.

Wyróżnienie Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego otrzymał P.P.H.U BOMET z Węgrowa za dwuwersyjny agregat podorywkowy i obsypnik do ziemniaków z przystawką profilującą redliny.

Wyróżnienie Redakcji AGRO otrzymała Firma SaMASZ z Białegostoku za zgrabiarkę 2-karuzelową Z 2-780, natomiast wyróżnienie Stowarzyszenia Agro Biznes Klub – Pol-Mot Warfama za rozrzutnik obornika N-270.

W konkursie Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych „Wyrób na medal” (wyróżnienie wyrobów o wysokich walorach użytkowych), nagrody przyznano następującym produktom:

  • Dozamech Odolanów – za suszarnię przewoźną Sm11,
  • Zuptor Gosyń – za mieszalnik pasz poziomy MPW 1000,
  • BIN – za typoszereg wiat na maszyny rolnicze,
  • Akpil – za rodzinę pługów obracalnych z zabezpieczeniem korpusów typu non-stop.