W terminie 11-14 sierpnia tego roku odbyły się największe na Ukrainie targi rolno-przemysłowych AGRO-2020 w Kijowie. Po raz pierwszy udział wzięła w nich polska firma Namysło.

– Tak, potwierdzam. Jesteśmy po targach Agro-2020 w Kijowie, na których podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z firmą Yar-Step ze Lwowa reprezentowaną przez Pana Vasyla Lesnyaka – powiedział nam Damian Luda, product manager w Namysło. – Jest to dealer, który od 15 lat reprezentuje m.in. Metal-Fach na terenie Ukrainy. Celem nawiązania współpracy, na razie na półtora roku, jest rozwijanie sprzedaży maszyn uprawowych Namysło u naszego wschodniego sąsiada – dodał.

Kompaktor Namysło Milan 600H

Na kijowskich targach polska firma wystawiła zaczepiany agregat uprawowy Milan 600H o szerokości 6 m. Służy on do przedsiewnej uprawy – spulchniania wierzchniej warstwy gleby, rozbijania i kruszenia brył sklepionej powierzchni oraz ubijania w celu lepszego podsiąkania wód gruntowych.

Szczególnie przydatny jest podczas uprawy roślin wymagających szczególnie wyrównanego pola przed wysiewem nasion, np. rzepaku. Maszyna posiada wiele możliwości konfiguracji pozwalającej na kompleksowe przygotowanie gleby po orce do bezpośredniego zasiewu.

Agregat w standardzie wyposażony jest w wałki przednie o średnicy 400 mm, dwa rzędy zębów zakończone gęsiostopką 250 mm, regulowaną listwę równającą z tyłu, tylny wał strunowy o średnicy 400 mm oraz crosskill 370mm z grzebieniem czyszczącym.

W opcji można z kolei zamówić spiralne spulchniacze za kołami ciągnika, podwójny wał croskill, wózek jezdny z kołami 400/65 R 15.5, błotniki oraz oświetlenie.

Na rynku ukraińskim agregat Namysło Milan 600H ma stanowić tańszą alternatywę dla czeskiej maszyny Farmet Kompaktomat. Jego tamtejsza cena w bogatym wyposażeniu wraz z wózkiem transportowym to 23,5 tys. euro.