PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Maszyny od komornika nawet za pół ceny?

Maszyny od komornika nawet za pół ceny?
W zależności od typu licytacji sprzęt rolniczy jest wyceniany o 25 lub nawet 50 proc. taniej aniżeli wartość rynkowa. fot. wd

Licytacje maszyn rolniczych zdaniem komorników cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż oferowany tam sprzęt jest sporo tańszy. Poniżej prezentujemy najciekawsze oferty w nadchodzących licytacjach.Wśród licytacji zaplanowanych na grudzień oraz styczeń dominują oferty na ciągniki rolnicze oraz maszyny towarzyszące. W zależności od typu licytacji sprzęt jest wyceniany o 25 lub nawet 50 proc. taniej aniżeli wartość rynkowa.

Okazje cenowe

Na licytacjach komorniczych oferowane są m.in. maszyny, które zostały zajęte u dłużników nie mogących na czas spłacać zaciągniętych zobowiązań. Ruchomości te na dalszym etapie poddawane są wycenie i trafiają na licytacje.

W czasie pierwszej licytacji maszyny wyceniane są na 75 proc. sumy oszacowania. Jeśli jednak przedmiot nie zostanie zakupiony w tej cenie, wówczas organizowana jest druga licytacja, w czasie której cena wywołania wynosi 50 proc. sumy oszacowania.

Co kupimy?

Warto mieć na uwadze, iż duża część ofert pozbawiona jest podstawowych informacji nt. sprzedawanych maszyn. Rzadkością jest także publikowanie jakichkolwiek zdjęć oferowanych przedmiotów. Poniżej prezentujemy kilka ciekawszych naszym zdaniem propozycji:

Typ maszyny model rok produkcji data licytacji miejsce licytacji (województwo) typ licytacji suma oszacowania (zł brutto) cena wywołania (zł brutto)
kombajn zbożowy John Deere 2264 1998 10.12 Głuchowo (wielkopolskie) druga 129 600 64 800
ciągnik rolniczy Fendt 936 Vario - 15.12 Kraków (małopolskie) pierwsza 231 700 173 775
ciągnik rolniczy Massey Ferguson 6615 z turem 2015 17.12 Krosin (wielkopolskie) pierwsza 325 000 243 750
ciągnik rolniczy Pronar 82A 2011 17.12 Olsztyn (warmińsko-mazurskie) pierwsza 60 000 45 000
pług obracalny Unia Ibis XLS 3+1 2012 18.01 Goryszewo (kujawsko-pomorskie) pierwsza 19 500 14 625
ciągnik rolniczy  Massey Ferguson 5410 - 18.01 Goryszewo (kujawsko-pomorskie) pierwsza 120 000 90 000
opryskiwacz ciągany Krukowiak Apollo 156/2 2012 18.01 Goryszewo (kujawsko-pomorskie) pierwsza 18 500 13 875
ciągnik rolniczy

Ursus  C-360

- 19.01 Mokre (zachodniopomorskie) pierwsza 20 295 15 221
zgrabiarka Sipma ZR 350 WIR 2018 21.01 Wola Mysłowska (lubelskie) pierwsza 11 200 8 400

Licytacja

Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłacenie rękojmi w wysokości 10 proc. sumy oszacowania najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień licytacji. Licytant, który wygra przetarg musi uiścić resztę wpłaty w dniu następnym. Pozostali licytanci otrzymują zwrot rękojmi niezwłocznie po zakończeniu licytacji.

Należy również pamiętać iż każda z licytacji może nie odbyć się bez podania przyczyny. W praktyce warto więc potwierdzić aktualność oferty przed planowanym wyjazdem.

Ograniczone oględziny

Komornicy na ogół umożliwiają obejrzenie maszyny w dniu licytacji, czasami istnieje możliwość indywidualnego umówienia się z komornikiem na indywidualne oględziny.

W czasie oględzin klient może sprawdzić stan techniczny maszyny oraz odpalić ją. Niestety często na tym kończą się możliwości weryfikacji. Z informacji od rolników wynika, że sporadycznie umożliwia się im krótką jazdę do przodu i do tyłu. Jakakolwiek dłuższa jazda próbna, czy próba polowa podczas pracy jest niemożliwa.Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (73)

 • Rolnik 2020-12-10 21:39:47
  Wystarczy nie dawać na kredyt nawozow chemii i firma będzie miała plynnosc a tak to te pseudo firmy nabiorą na termin od dystrybutora i patrz jaki wielki przedsiębiorca komputer i kawałek hali ot mamy firmy dystrybucyjne PAMIETAJCIE bez Nas Rolników nie będzie tych firm i musimy znać swoją wartość kiedy zrobimy porządek z pośrednikami nastaną piękne dni i lata dla rolnictwa są firmy Państwowe możemy się zaopatrywać u nich
 • Realny 2020-12-10 19:11:22
  nie ma czego żałować. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każy by chwalił komornika, gdyby dłużnik nie spłacał zobowiązań. Ilu cwaniaczków rolników bierze na kredyt maszyny czy chemię i się śmieje w oczy? Niby nie stać na spłatę, a na podwórku nowe auto albo ziemia dokupiona. Firma pada bo nie ma płynności finansowej, a bamber przy flaszce się chwali jaki sprytny. Dlatego bronię komorników, bo przynajmniej jakiś bat jest na cwaną część społeczeństwa. Gdy rolnicy mieli więcej rozumu w głowie, to żaden komornik nie zajeżdżałby do nich. A tak nowy ciągnik 150 kucyków na 15 hektarów, wydajne maszyny na małe gospodarstwa, a na koniec płacz, że nie ma za co spłacić. Ale co się dziwić, jak gospodarstwo dziedziczył najmniej rozumny syn. Szkoły za świniaki skończone, a łun najmądrzejszy na świecie.
  • Polak mały 2020-12-10 21:33:10
   Masz dużo pogardy dla rolników. Skąd ta nienawiść? Czasem po prostu coś się nie uda. Ty masz zawsze same udane inwestycje?
  • Rolnik 2020-12-12 08:52:17
   Już nie przesadzaj, rolnicy to jest mała grupa wśród licytowanych. Ostatnio na takiej licytacji kupiłem działkę po pewnym sklepikarzu. 20 arów, w mieście, przy drodze asfaltowej, media 50m od działki za 2,5 tys złotych...
 • Mariusz 74 2020-12-10 18:39:43
  Bardzo dobry tekst ,,Podobno kumatego i bogatego" Dwadzieścia lat temu przeżyłem podobną historie i podobnie jak Ty wyszedłem z tego obronną ręką i wzmocniony życiowym doświadczeniem. Co rodzina musiała przecierpieć to tylko ja wiem. Komornik niczego mi nie zlicytował, pomogła majętna siostra. Nigdy , ale to przenigdy nie kupił bym nic od komornika, nigdy też od złodzieja lub pasera , bo okazja . W tle każdej takiej " OKAZJI'' czai się ludzki dramat, płacz dzieci i nie rzadko samobójstwo. Ale z innej beczki. Skąd w polskich rolnikach tyle jadu, taka zawiść, zazdrość i radość z czyjegoś nieszczęścia. Nigdy tego nie zrozumiem , jesteśmy wszyscy rolnikami i zamiast się wspierać to się zwalczacie . Jeżdżę motocyklem i w trasie jak jeden ma kłopoty to zaraz wszyscy oferujemy na wzajem sobie pomoc i nie ważne czy jesteś Niemcem, Polakiem czy Rosjaninem. Pozdrawiam.
  • Rolnik 2020-12-12 08:56:43
   "czai się ludzki dramat, płacz dzieci i nie rzadko samobójstwo" masz tu na myśli dłużnika czy osoby którym ten dłużnik nie zapłacił? Taki dług to bardzo często dramat osób poszkodowanych przez dłużnika.
 • Sposobem 2020-12-10 17:35:49
  Jeżeli komuś się pali i chce olać komornika ciepłym moczem to uruchamia się postępowanie sanacyjne i problem jest do ułożenia. Pozdrawiam wszystkich kto cierpi przez słabe ceny, susze i całkowity brak pomocy od suszy.,**,
 • Podobno kumaty i bogaty gość 2020-12-10 16:36:55
  Witam tu wszystkich Rekinów biznesu W sumie miałem się nie wypowiadac ale może moja historia uda mi się komuś pomoc sam byłem na takiej stronie z moim pięknym sprzętem ale tylko jednym gdyż tylko jeden mógł mi zabrać a zaczęło się tak Po szkole średniej wybrałem się na studia rolnicze ale nauczony od najmłodszych lat pracy odrazu na kredyt kupiłem 30 ha potem się rozwijałem ożeniłem się mam wspaniałą rodzinę i pociechy moje kochane czasy były takie jakie były można było spokojnie żyć i pracować potem przyszły czasy zwariowane trzeba było wykupić dzierżawy bo przecież dzieci rolników poszły do miasta i musiały żyć godnie za krwawicę rodziców więc musiałem się zadłużać aby utrzymać stado za parę lat wdala się choroba w hodowle która była głównym źródłem utrzymania na dodatek wdarła się choroba do mojej rodziny i zaczol się wyścig z czasem gdyż kredytów trochę było a hodowla i sytuacja w rodzinie nie była najlepsza dużo upadków bydła i dużo pieniązkow inwestowanych w życie i zdrowie członków rodziny więc zaczęło brakować na spłatę a Panie w banku Spółdzielczym nawet nie chciały słyszeć o odroczeniu spłat gdyż jak się okazało same przejadły zysk Banku i miały na karku KNF ale wróćmy do wątku mojej sytuacji Widząc co się dzieje zacząłem szukać innych źródeł zarobku pracowałem na gospodarstwie i zaczolem budować równoległa firmę na której uzyskiwałem zysk jednocześnie miałem świadomość że przychodzą wezwania do zapłaty na gospodarstwo później wziolem prawnika mojego dobrego przyjaciela z którym poszliśmy na ugody sądowe z takim skutkiem że przy szybkiej spłacie obniża kredyty do 40 procent i takim sposobem obroniłem swój majątek ziemię i dalej działam rodzina wyzdrowiała hodowla sie zmniejszyła ale Tez jest została działalność poza Rolnicza która też prowadzimy i takie Rekiny biznesu co się tu wypowiadają ze tylko przeinwestowanie rolnicy są u komornika i nieudacznicy to dziś pracują u mnie na Łopacie bo praca w mieście się skończyła gospodarstwo małe nie przynosi dochodu i idą pracować do tego rolnika którego parę lat wcześniej wysmiewali ze jest Bankrutem a Pamiętajcie jedno całą tą kasta pieniążki lubi i za pieniążki wyroki dają takie że nic ci nie zrobią poważnego jedynie mogą cie ośmieszyć przez jakiś czas w oczach sąsiadów i innych ludzi że środowiska Tak że opisałem po krotce moja historie była ciężka ale życie takie właśnie jest nieobliczalne i jednego razu jesteś wygrany a innego może cię upodlic Pozdrawiam wszystkich co walczą i głowę noszą wysoko a tym Rekinom mówię tak że jak duży wyjdzie z kryzysu to ten mały mu nigdy nie dorówna Szerokości i wysokich plonów
  • Nope 2020-12-10 17:59:02
   Wow, dłuższego zdania nigdy nie widziałem. Słyszałeś o czymś takim jak interpunkcja?
   • Interpunkcyjny 2020-12-11 12:01:06
    Brawo brawo teraz będziemy rozwarzac nad interpunkcja a nie pomagać innym w rozwiązaniu ich problemów Brawo Brawo mi osobiście nie przeszkadza nic wtej wypowiedzi
   • Nope 2020-12-11 15:09:22
    Patrząc na styl pisania to nic dziwnego, że Ci nic nie przeszkadza, w końcu sam jesteś autorem historyjki ;)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.81.89.248
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.