Niestety, kolejna impreza rolnicza odwołana. Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych poinformował dzisiaj (15.12.2021 r.) o rezygnacji z organizowania wystawy Mazurskie Agro Show 2022, która miała odbyć  się w terminie 12-13 lutego 2022 r. w Ostródzie.  

Mazurskie Agro Show odwołane ze względu na COVID-19

Wystawa nie odbędzie się z oczywistych (w ostatnich czasach) względów o "dbałość o zdrowie wystawców i zwiedzających w dobie epidemii COVID-19". 

Szkoda, bo Mazurskie Agro Show wpisało się na stałe w kalendarz imprez rolniczych i każda edycja cieszyła się sporym powodzeniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. Trzeba przyznać, że impreza ma swój niepowtarzalny charakter i świetnie wrosła w region północnej Polski. Przypomnijmy - w lutym 2020 r. odbyła się ostatnia do tej pory, szósta edycja tych targów. 

Jak nie zimą, to na wiosnę

Wraz z komunikatem o odwołaniu Mazurskiego Agro Show, zarząd PIGMiUR jednocześnie zaprasza na Zielone Agro Show. Ta "zielonkowa" impreza odbędzie się w dniach 21 – 22 maja 2022 r. - tak jak w ostatnich latach - w Ułężu, woj. lubelskie.

W ubiegłym roku ta impreza odbyła się bez udziału publiczności - była transmitowana przez Internet. W tym roku impreza ma się odbyć "normalnie",  a więc ze zwiedzającymi. Biorąc pod uwagę że targi są organizowane na świeżym powietrzu - wydaje się to realne.