Tegoroczna wystawa, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, odbywa się w dniach 9-10 lutego. Tak jak w poprzednich latach, prezentowana jest przede wszystkim oferta maszyn i urządzeń rolniczych, którą można zobaczyć na stoiskach czołowych dystrybutorów z regionu północno-wschodniej Polski. Choć nie ma tutaj może spektakularnych nowości, to oferta sprzętu jest dość szeroka i widać bardzo duże zainteresowanie nią ze strony rolników. Już w pierwszy dzień targów, kilku wystawców pochwaliło się nam podpisaniem intratnych umów na sprzedaż dużych maszyn. 

Rolnicy z województwa warmińsko-mazurskiego oraz z regionów ościennych licznie przybywają na wystawę. To także dobry czas by rozejrzeć się przed rozpoczęciem sezonu prac polowych za materiałem siewnym, nawozami czy środkami ochrony roślin. W tym zakresie również jest z czego wybierać.

-Wystawa cały czas się rozwija. Od samego początku z edycji na edycję notujemy wzrost liczby firm wystawiających się na imprezie oraz wzrost wynajętej powierzchni wystawienniczej. Ubiegłoroczna wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Jest to rekordowy wynik i lepszy od poprzedniego o niemal 10 proc. Piąta edycja pod tym względem też zanosi się na rekordową. Dodam tylko, że rok temu wystawę odwiedziło 41 336 osób - mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Na wystawie swoje miejsce mają również punkty doradcze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych agencji rządowych związanych z rolnictwem. 

W pierwszy dzień targów obecny był również minister rolnictwa i rozwoju wsi - Krzysztof Ardanowski, który objął patronat honorowy nad wystawą. Podczas konferencji prasowej minister podkreślił wagę inwestycji w nowoczesną mechanizację rolnictwa, ale jeszcze mocniejszy akcent położył na racjonalne inwestowanie, m.in. łączenie się w grupy do zakupów sprzętu i przykładanie większej uwagi do innych inwestycji które w pierwszej kolejności zwiększą dochody gospodarstw (wkrótce obszerna relacja z konferencji).

Przed nami niedziela - drugi dzień targów. Warto tam być.