Organizowana od 2015 roku w Ostródzie wystawa maszyn rolniczych nie ma tak spektakularnego charakteru i rozmachu jak wrześniowe Agro Show w Bednarach. Nie jest to miejsce prezentacji gorących nowości, nie zobaczymy też na nich pełnej gamy maszyn dostępnych na rynku. Nie mniej jednak na 37 tys. m2 wystawiło się ponad 150 wystawców, którzy w tym roku przyciągnęli wyjątkowo liczną grupę rolników.

Można podejrzewać, że znaczny wpływ na frekwencję miał rozpoczynający się niebawem w ARiMR nabór wniosków na „modernizację” obszar d, a dla rolników taka wystawa to idealne miejsce do wstępnych rozmów o maszynach i pozyskania ofert niezbędnych do skompletowania wniosku.

Większość wystawiających się firm określa wystawę w Ostródzie jako bardzo „konkretną”, czyli taką podczas której odbywa się wiele konstruktywnych rozmów z rolnikami. Jak podkreślają wystawcy Mazurskie Agro Show wyróżnia wysoki udział zainteresowanych rolników w stosunku do typowych zwiedzających.

Wystawę zainaugurowała konferencja prasowa ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela (Czytaj również: Jurgiel: Resort rolnictwa przyjął priorytety na kolejne dwa lata), zainteresowani rolnicy mogli też wysłuchać szeregu seminariów na temat szczegółów składania wniosków drogą elektroniczną, aktualnych naborów w ramach PROW 2014-2020 czy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym.

Zobacz także: Targi hodowlane i wystawa zwierząt w Ostródzie