Jesienią ubiegłego roku  McCormick wprowadził na rynek dużo nowych modeli ciągników. Prawie wszystkim będzie można przyjrzeć się z bliska podczas targów Agrotech Agrotech.

Wśród prezentowanych modeli maszyn, znajdą się ciągniki z serii X7, która w tym momencie jest sztandarowym przedstawicielem włoskiego koncernu. Seria ciągników X7 obejmuje 6 modeli maszyn z silnikami o mocy od 143 do 212 KM. Ciągniki są wyposażone w przekładnię ZF dysponującą 40 przełożeniami do jazdy w przód oraz w tył (skrzynia przekładniowa posiada funkcję automatycznej zmiany wszystkich zakresów i półbiegów).

Oprócz tego, na stoisku w Kielcach, będą zaprezentowane również mniejsze ciągniki serii X6 oraz X6 LS (z zamkniętym układem hydraulicznym o zmiennym wydatku). Nowością będą również ciągniki o oznaczeniu X6 LWB (143, 163 i 176 KM), które zastępują popularne na polskim rynku maszyny serii G-Max.

Wyróżnikiem nowych modeli McCormick LWB, na tle konkurencji jest duży rozstaw osi wynoszący 2,73 m. Modele tej serii mogą być wyposażone w 2 rodzaje przekładni: mechaniczną (18x18) lub powershift (54x18).

Ostatnią z prezentowanych w Kielcach nowości będzie gama ciągników X4, która zastępuje ciągniki serii CL i CXL.