McCormick X7 VT to zupełna nowość w ofercie koncernu ARGO. Skrzynia biegów w ciągniku została oparta o bezstopniową przekładnię ZF, która łączy system mechanicznego i hydraulicznego przeniesienia napędu w różnych proporcjach. Nowa przekładnia będzie dostępna dla 5 modeli ciągników X7: 3 maszyn 4-cylindrowych o mocy 143-160 KM oraz 2 ciągników 6-cylindrowych z silnikami 175 i 188 KM.

- Ciągniki serii X7 z bezstopniowym napędem będą miały swoją premierę w Polsce we wrześniu tego roku - mówi Dariusz Romanowski, specjalista ds. handlu i marketingu w firmie Romanowski. Dodaje przy tym, że wprowadzenie ciągników serii X7 z przekładnią bezstopniową na polskim rynku to odpowiedź na zapytania rolników, poszukujących wydajnych maszyn z napędem bezstopniowym.

Cała seria ciągników X7.4 i X7.6 obejmuje 6 modeli, które zaprezentowane zostały w zeszłym roku i dostępne są z silnikami o mocy maksymalnej do 212 KM. Ciągniki McCormick X7 do tej pory dostępne były tylko z przekładniami oferującymi przełożenia 24x24  (6 biegów głównych, w każdym po 4 przełączane pod obciążeniem).