Firma Pichon z siedzibą w Lanpisiau w Bretanii, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sprzętu rolniczego, zaprzestanie produkcji ładowarek kołowych, aby skoncentrować się na swojej podstawowej działalności: produkcji maszyn rolniczych przeznaczonych do transportu i rozprzestrzeniania materiałów ciekłych i stałych.

Gama 6 ładowarek kołowych o mocy od 26 do 75 KM uzupełni istniejącą gamę ładowarek Mecalac, wyprodukowanych przez niemiecką fabrykę Mecalac Baumaschinen, spółkę zależną grupy Mecalac. Kompaktowe ładowarki kołowe będą dystrybuowane pod marką Mecalac poprzez ogólnoświatową sieć dealerską Grupy. Będzie to miało miejsce w 2019 r. po modernizacji silników, która pozwoli im spełnić najnowsze wymogi dotyczące emisji spalin.

W tym samym czasie grupa Mecalac i firma Pichon osiągnęły porozumienie, zgodnie z którym ładowarki kołowe będą dystrybuowane w kolorze i pod marką Pichon, dzięki czemu marka nadal będzie mógł utrzymać swoją działalność w sektorze rolnictwa w zakresie ładowarek.

Henri Marchetta i Alexandre Marchetta, odpowiednio prezes i dyrektor generalny Mecalac Group, a także Philippe Pichon i Michel Pichon, odpowiednio prezes i założyciel firmy Pichon są bardzo zadowoleni z umowy, która pozwala firmie kontynuować rozwój w sektor rolnictwa, z ulepszoną technicznie gamą maszyn, a jednocześnie umożliwiającą Grupie Mecalac rozszerzenie oferty produktowej. Dzięki temu dodatkowi Mecalac stanie się znaczącym dostawcą kompaktowych ładowarek kołowych na potrzeby rolnictwa.