Finał konkursu Mechanik na medal podczas Agro Show odbył się już po raz trzeci. Konkurs z udziałem młodych mechaników, czyli Młody mechanik na medal, ma natomiast nieco krótszą - dwuletnią historię. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim propagowanie profesjonalnych usług serwisowych oraz podkreślanie ich znaczenia w działalnościach gospodarczych firm z branży rolniczej.

Tegoroczny konkurs przebiegał dwuetapowo. W jego pierwszej części zadaniem uczestników było rozwiązanie 3 testów z wiedzy technicznej. Ten etap konkursu prowadzony był w okresie od marca do maja 2014 roku.

Z pierwszego etapu wyłonionych zostało 5 mechaników oraz 10 młodych mechaników. Finał konkursu odbył się na terenie targów Agro Show 2014. Na tym etapie oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się również swoimi umiejętnościami praktycznymi.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu Mechanik na medal został Sylwester Buczek z firmy Asprim. Na kolejnych lokatach uplasowali się mechanicy POM Augustów - Krzysztof Chodorski oraz Jarosław Brozio.

Zwycięzcą w kategorii Młody Mechanik na Medal jest Przemysław Chudzyński z ZSP nr. 1 w Gnieźnie. Na kolejnych miejscach podium stanęli odpowiednio: Tomaszy Parys (ZSCKR w Starym Lubiejewie) oraz Norbert Idzikowski (ZSR w Lututowie).