Wóz do czyszczenia drenów wyposażony jest w pompę wysokociśnieniową o wydatku 100 l/min. napędzaną z WOM-u ciągnika i generującą ciśnienie robocze na poziomie 200 barów. W wozie zainstalowano 100-metrowy wąż o średnicy ¾ cala, spoczywający na napędzanym hydraulicznie zwijadle.

Wyposażenie wozu obejmuje także dwie dysze (z których jedna służy do przebijania zatorów a druga do ich wypłukiwania), sygnalizator świetlno-dźwiękowy, informujący o niskim poziomie wody w zbiorniku i hydrauliczną stopę podporową.

Jak twierdzi producent, nowy wóz został stworzony z myślą o powstających spółkach wodnych, które będą miały za zadanie m.in. utrzymywanie drenaży na łąkach czy polach. Urządzenie promowane jest też wśród spółek komunalnych.

W ofercie kościańskiego producenta pojawił się również nowy aplikator łyżwowy Bomech Flex 7.5 o szerokości 7,5 m. Jest on wyposażony w zintegrowany, automatyczny układ regulacji poziomu dysz wylotowych, umożliwiający dopasowanie ich do nawierzchni. Łyżwy tworzące zagłębienie w miejscu dozowania gnojowicy mają powodować efektywną aplikację nawozu. Dozownik może być podniesiony na czas transportu w celu uniknięcia zabrudzenia dróg, a po złożeniu do pozycji transportowej jego szerokość zmniejsza się do 2,55 m. Producent przewiduje możliwość stosowania szerszych aplikatorów tego typu.