Na stoisku firmy dominowały w tym roku rozrzutniki. Można było na nim oglądać przede wszystkim duże maszyny, w tym flagowego Cerberusa N277/7.

– Pokazaliśmy 14-tonowy rozrzutnik obornika Taurus, tutaj w konfiguracji z adapterem poziomym z dużymi talerzami, pozwalającymi na wysiew wapna. Konstrukcja samego rozrzutnika jest znana, jednak mamy tutaj do czynienia z nowym adapterem i pewnymi modyfikacjami (wzmocnione łańcuchy i koła zębate), które sprawią, że będzie on jeszcze bardziej niezawodny. Rozrzutniki jednoosiowe reprezentuje na Agritechnice model Cerberus o ładowności 18 t przeznaczony do najcięższych prac i dla największych gospodarstw. W tym roku wprowadziliśmy również rozrzutniki 6-, 8- i 10-tonowe z serii Falcon – mówi Mariusz Maziarz, dyrektor sprzedaży i marketingu w Metal-Fach Sp. z o.o.

Jedną z najciekawszych nowości była jednak prasa zmiennokomorowa Z514.

– Do tej pory w naszej ofercie były prasy stałokomorowe. Teraz wzbogacamy portfolio o stworzoną od podstaw pasową prasę ze zmienną komorą prasowania. Prasę wyposażyliśmy w rotor tnący z 13 nożami; jest to zupełnie nowa konstrukcja. Prasa dysponuje bardzo dużą wydajnością; jest w stanie stworzyć od 40 do 50 bel na godzinę. Cel jaki przyświecał nam podczas projektowania tej maszyny to właśnie osiągnięcie najwyższych wydajności. Cena maszyny to ok. 120 tys. zł – powiedział przedstawiciel firmy.

To jednak nie wszystko jeśli chodzi o o urządzenia używane w łańcuchu technologicznym zbioru zielonek.

– Również nowością są owijarki; na targach zaprezentowaliśmy model Z-529. Mamy również owijarkę z systemem 3D z podwójnym systemem owijania. Jeśli chodzi o ładowacze czołowe, to zaprezentowaliśmy dwa typy: najmniejszy i największy w naszej ofercie. Również prezentujemy platformę do balotów T019 przeznaczoną przede wszystkim na rynek niemiecki, skonstruowaną również od podstaw  – poinformował Mariusz Maziarz.

Na stoisku Metal-Fachu pojawił się również nowy agregat talerzowy 4-metrowy z homologacją europejska. W zależności od preferencji użytkownika, można go wyposażyć w różne rodzaje talerzy. Producent zaprezentował podczas targów również pełną linię wałów uprawowych, które ma w swojej ofercie.