Jak tłumaczy Marcin Beer z firmy Metaltech – nowa gama przyczep objętościowych jest odpowiedzią na potrzeby dużych gospodarstw, poszukujących wydajnego środka do transportu np. sieczki z kukurydzy.

Gamę przyczep Silo tworzą 2 modele ze skrzynią o pojemności 40 lub 50 m3. Mniejsza z przyczep jest skonfigurowana z podwoziem tandemowym. Model sztandarowy jest z kolei oparty na podwoziu 3-osiowym, z 2 osiami skrętnymi.

Opcjonalnie, w obu przyczepach można zainstalować układ hydraulicznego zawieszenia. Różny jest natomiast rozmiar standardowego ogumienia przyczep. W mniejszej, znajdziemy opony w rozmiarze 600/55 R26,5, z kolei większa z przyczep jest wyposażana w opony 800/40 R26,5.

Przyczepy mają ładowność odpowiednio 21 oraz 33 t. Za wyładunek masy odpowiada podwójny przenośnik łańcuchowo-listwowy. Skrzynia obu przyczep ma tą samą wysokość i szerokość (odpowiednio: 2,05 i 2,34 m), różna jest natomiast ich długość – 8,2 i 9,2 m.

Nową przyczepę Metaltech Silo 50 można było zobaczyć podczas minionych targów Agro Show. Egzemplarz prezentowany na targach (w dość bogatej konfiguracji) kosztował około 226 tys. zł netto.