W Mielcu Husqvarna produkuje m.in. kosiarki typu rider oraz tradycyjne kosiarki, spełniające wymagania rynku europejskiego. W połowie grudnia ruszyła nowa linia produkcyjna. Zakres produkowanego sprzętu rozszerzył się o 26 modeli kosiarek z napędem z rodziny Klippo. Zwiększona została również produkcja Riderów Husqvarna. W fabryce produkowane są 3 nowe rodziny samojezdnych kosiarek, co daje łącznie 13 nowych modeli.

- Nasza fabryka należy do jednych z najnowocześniejszych na świecie, zapewniając płynny, wydajny i elastyczny proces produkcji. Grudzień to dla nas czas wzmożonej pracy, co związane jest z przygotowaniami do nowego sezonu. W znacznym stopniu zwiększyliśmy więc przepustowość i wydajność produkcji, zwłaszcza jeśli chodzi o ridery. Latem 2012r. planujemy zwiększyć produkcję o kolejne nowe modele kosiarek – komentuje Maria Wallin, dyrektor ds. produkcji fabryki Husqvarna w Mielcu.  

Właścicielem pierwszego Ridera Husqvarna z nowej linii został Urząd Miejski w Mielcu. W wyniku współpracy pomiędzy fabryką Husqvarna a miastem, odbyło się spotkanie menedżerów fabryki z prezydentem Mielca – Januszem Chodorowskim. Prezydent uroczycie odebrał kluczyki do maszyny, która zjechała z linii produkcyjnej.

- Pomysł na zakup przez miasto Mielec pierwszego ridera nowej serii powstał spontanicznie. Podczas otwarcia fabryki poznaliśmy plany koncernu dotyczące urządzeń, które będą produkowane. Już wtedy zgłosiłem chęć zakupu profesjonalnego ridera, który wykorzystywalibyśmy do utrzymania naszych terenów zielonych – powiedział prezydent Chodorowski.

Rider Husqvarna przeznaczony będzie m.in. do prac na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To profesjonalny rider i co najważniejsze, bardzo uniwersalny. Wyposażony jest w wiele dodatkowych elementów może być wykorzystywany o każdej porze roku. W wersji, którą zakupiliśmy są urządzenia do koszenia i pielęgnacji murawy na boiskach sportowych, do zbierania liści, a także do odśnieżania. Jestem przekonany, iż zestaw, który wybraliśmy spełni nasze oczekiwania – dodaje prezydent Mielca.

Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Od ponad 20 lat rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.