Taurulift T144H jest wyposażony w silnik Kubota V-1505 o mocy 30,8 KM oraz hydrostatyczny napęd Rexroth. Pomimo niewielkich gabarytów (szer.: 1,4 m, dł. z widłami: 3,67 m). Taurulift podnosi maksymalny ciężar 1350 kg na wysokość 4 m. Trzeba jednocześnie wspomnieć, iż sama maszyna waży zaledwie 2,4 t.

Konstrukcja podnośnika z przednim mostem napędowym należy do firmy Ausa i zapewnia przystosowanie do pracy w warunkach terenowych. Do ciężkiej pracy maszynę przystosowuje również napęd 4x4 oraz duży prześwit.

Niewielkie rozmiary hiszpańskiej ładowarki nie powodują zmniejszenia komfortu pracy. Szerokość wewnętrzna kabiny wynosi 0,9 m, natomiast sterowanie wszystkimi funkcjami roboczymi maszyny odbywa się za pomocą jednego joysticka. Dzięki kabinie umiejscowionej z przodu kierujący ma znakomitą widoczność osprzętu roboczego.

Taurulift T144H wyposażony jest w standardzie w dodatkową sekcję hydrauliki pozwalającą na zastosowanie różnorodnej gamy osprzętów roboczych.

Nowa ładowarka uzupełniła gamę już istniejących pięciu modeli rodziny Taurulift, czyniąc z firmy Ausa jednego z największych na świecie producentów kompaktowych podnośników.