W listopadzie ubiegłego roku firma Mitas ogłosiła, że ogumienie Continental od początku tego roku będzie zastępowane oponami serii Mitas Premium.

- Czołowi producenci maszyn rolniczych, tacy jak AGCO, Claas, Case IH, John Deere i Same Deutz-Fahr, wsparli decyzję o wprowadzeniu opon serii Mitas Premium i zaczęli instalować te opony na maszynach, które właśnie zjeżdżają z taśmy produkcyjnej - mówi Andrew Mabin, dyrektor handlowy i marketingowy Mitas.

Czeski Mitas produkuje opony Continental na licencji od 2004 roku. Seria opon Mitas Premium składa się z opon Continental o zmienionym oznakowaniu, ale przede wszystkim z nowych produktów rozwijanych i produkowanych wyłącznie pod marką Mitas. Dla rynku europejskiego serię tą tworzy kilka typów opon. Obecnie firma planuje skupić się na wspieraniu jednej marki klasy Premium. Będzie to właśnie Mitas.

Seria opon Mitas Premium w tej chwili obejmuje radialne ogumienie rolnicze przeznaczone do maszyn o dużej mocy (Very High Flexion (VF) HC 1000 i HC 2000 oraz Super Flexion Tyres (SFT)) oraz ogumienie SFT IF (Improved Flexion), CHO (Cyclic Harvesting Operation), SST (Silent Speed Tyre), AC 65, HC 70, AC70 T, AC85 Row Crop, AC90 Row Crop i Agriterra.