Mitas Premium to nowa seria radialnych opon do maszyn rolniczych o dużej mocy. Od stycznia 2015 roku opony Mitas Premium zastąpią ogumienie marki Continental, produkowane przez Mitas od 2004 roku. Główni przedstawiciele serii Mitas Premium do maszyn o dużej mocy to na przykład opony Very High Flexion (VF) HC 1000 i HC 2000 oraz Super Flexion Tyres (SFT). Opony VF to całkowita nowość, którą Mitas wprowadził na rynek we wrześniu bieżącego roku.

W ramach strategii firmy Mitas zamierzamy skupić się na wsparciu jednej marki klasy premium, tą marką jest Mitas. Od stycznia 2015 opony serii Mitas Premium zastąpią u producentów maszyn rolniczych opony Continental. Producenci zaakceptowali tę zmianę i poparli pomysł dostawy oraz montażu opon Mitas Premium na maszynach rolniczych, produkowanych od 2015 roku. Opony serii Mitas Premium posiadają tę samą specyfikację techniczną, co opony Continental,mówi Jaroslav Čechura, dyrektor generalny Mitas.

W ciągu 2014 roku Mitas negocjował dostawy opon serii Mitas Premium z czołowymi producentami maszyn rolniczych, m.in. AGCO, ARGO, Claas, CNH, John Deere i Same Deutz-Fahr. Nowe kombajny i traktory produkcji Claas są wyposażane w opony Mitas Premium już od października tego roku. Pozostali producenci zaczną montować opony Mitas Premium na swych maszynach od stycznia 2015.

Obecnie seria Mitas Premium na rynki europejskie składa się z kilku typów opon. Obok wspomnianych już opon SFT przeznaczonych do traktorów o dużej mocy, kombajnów i przyczep zbożowych są to również nowe opony VF, konkretnie HC 1000 i HC 2000. Do dalszych przedstawicieli serii Mitas Premium zaliczają się również opony SFT IF (Improved Flexion), CHO (Cyclic Harvesting Operation), SST (Silent Speed Tyre), AC 65, HC 70, AC70 T, AC85 Row Crop, AC90 Row Crop oraz AGRITERRA.

Celem firmy Mitas jest stałe rozszerzanie oferty opon klasy premium Mitas Premium. Obecnie pracujemy nad oponami Very High Flexion do kombajnów. Będą oznaczone jako VF HC 3000, a firma Mitas przedstawi je na początku 2015 roku, podaje Pavel Kott, manager produktowy do spraw opon rolniczych Mitas.

Umowa licencyjna na produkcję opon Continental obowiązuje do 2019 roku, ale w perspektywie długofalowej czeski producent skupia się na marce Mitas. Mitas przewiduje wprowadzenie opon serii Prermium na rynek części zamiennych w 2016 roku.