Sześć nowych rozmiarów będzie do dyspozycji od lipca 2014: 900/60R42, 710/60R34, 650/60R34, 710/65R46, 750/65R26 i 580/85R42. Trzy opony o wymiarach 620/75R26, 1050/50R25 i 1250/50R32 Mitas wprowadzi na rynek do końca 2014 roku. Opony te będą produkowane wyłącznie pod marką Mitas SFT, ich wariant pod marką Continental SVT będzie wycofany z produkcji. Produkcja SFT będzie miała miejsce w Otrokovicach oraz w Charles City.

„Mitas produkuje i sprzedaje opony marek Mitas i Continental pod licencją. Oczekujemy, że w tym roku w naszych sklepach odnotujemy obrót, który będzie zapowiedzią początku dominacji marki Mitas w naszym portfolio" powiedział Andrew Mabin, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Mitas. „Opony Mitas SFT to nasz technicznie najbardziej zaawansowany produkt, przeznaczony dla wydajnych maszyn rolniczych, który, dzięki jakości wykonania, należy do najlepszych dostępnych na rynku. Nowe rozmiary będą produkowane wyłącznie pod marką Mitas" dodał Mabin.

Opony Mitas SFT nawiązują do opon rolniczych Continental SVT (Super Volume Tyre), które Mitas produkuje już od 2004 roku, ale nowe rozmiary Mitas SFT są, z technicznego punktu widzenia, bardziej zaawansowane niż opony SVT. Wprowadzane opony Mitas SFT są produkowane w większych rozmiarach, a ich produkcja jest bardziej wymagająca i bardziej skomplikowana z punktu widzenia procesu. Mitas SFT reprezentują to najlepsze, co segment opon dla wydajnych maszyn może zaproponować.

Po raz pierwszy opony Mitas SFT wprowadzono na rynek w USA, gdzie Mitas zaczął je produkować w swojej fabryce w Charles City. Teraz opony Super Flexion Tyre będą stopniowo dostępne także na rynkach europejskich. Będą produkowane zarówno w fabryce w Otrokovicach, jak i w Charles City stanie Iowa.

Ze swoją wydajnością Mitas SFT dorównują lub przewyższają koncepcję IF (Improved Flexion). Główna zaleta SFT to możliwość ustawienia różnych ciśnień pompowania, by w ten sposób zachować optymalną wydajność zgodnie z rzeczywistym wykorzystaniem. Mają elastyczny, ale jednocześnie bardzo wytrzymały bok, co pozwala na przewiezienie większego ładunku, ale jednocześnie wyjątkowo oszczędzają glebę, dzięki czemu zapewniają większe plony.