Na uroczystym ogłoszeniu wyników nagrody Claas Dostawca Roku 2014, które miało miejsce w styczniu w niemieckim Harsewinkel, firmie Mitas przyznano tytuł „Total Winner".

Mitas został w ten sposób wyróżniony za współpracę w zakresie rozwoju i logistyki, aktywne uczestnictwo w mniejszych projektach oraz długotrwałe relacje handlowe z firmą Claas.

- Nagroda Dostawca Roku, którą otrzymaliśmy od firmy Claas, wiele dla nas znaczy. Świadczy o docenieniu naszego aktywnego i profesjonalnego podejścia. Jednocześnie jest motywacją do tego, żeby iść w obranym przez nas kierunku i utwierdzić naszych partnerów w firmie Claas w przekonaniu, że na nagrodę zasługujemy - mowił Jaroslav Čechura, dyrektor generalny firmy Mitas.

- Mitas to lider w grupie dostawców opon dla Claas, a w ostatnich latach osiągnął wyjątkowo dobre oceny ogólne. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy uhonorować Mitasa nagrodą Dostawca Roku za rok 2014 - tłumaczył Hans Lampert, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za finanse i controlling w grupie Claas.

O zwycięstwie Mitasa przesądziło przede wszystkim szczegółowe i punktualne informowanie o przygotowywanym wprowadzeniu na rynek nowej serii opon Mitas Premium. Claas docenia również obecność Mitasa na wszystkich rynkach, na których sprzedaje swoje maszyny oraz wysiłek, jaki czeski producent włożył w modernizację zakładów produkcyjnych.