Ważne dla Claas rynki techniki rolniczej dopiero w końcówce 2010 r. zaczęły wykazywać pozytywne tendencje. Claas wykorzystał rok gospodarczy 2010 do tego, aby przygotować się do wzrostu z licznymi, nowymi produktami oraz poprawionymi strukturami i procesami.

Rok obrachunkowy 2010 (bilans z 30 września) odznaczył się spadkiem obrotów w następstwie globalnego kryzysu gospodarczego i finansowego. Przychody ze sprzedaży grupy Claas wyniosły 2,475 miliarda euro i zmniejszyły się tym samym o 14,7 proc.

W wielu krajach Claas jednak nie tylko utrzymał, ale także rozbudował udziały w rynku. W tym trudnym otoczeniu rynkowym możliwe było uzyskanie wyniku przed opodatkowaniem, wynoszącego 77 milionów euro i tym samym osiągnięcie rentowności sprzedaży na poziomie 3,1 proc. Jest to o 31,3 proc. mniej w stosunku do roku poprzedniego. Równocześnie poprawiona została jakość wyniku (rentowność zysku brutto).

Przeznaczając na badania i rozwój 125,2 mln euro Claas utrzymał wysoki poziom z roku poprzedniego. Wyróżnikiem wysokiego poziomu rozwoju i znakiem nowoczesnej oferty produktów przedsiębiorstwa była prezentacja trzeciej generacji kombajnów Lexion oraz wiele nowości w palecie produktów.

Na koniec września 2010 r. firma zatrudniała ogółem 8.968 pracowników. To o 499 mniej niż w roku poprzednim. Obok tej nadzorowanej redukcji z powodzeniem wykorzystano także inne, elastyczne środki regulujące wydatki, jak na przykład skrócony czas pracy oraz odbiór nadgodzin.