Studio Unlimited przygotowało dotychczas niemal 20 tysięcy ciągników. Dziś przedstawimy wam cztery interesujące projekty fińskich ciągników Valtra przygotowane przez fabryczny dział Unlimited.

Valtra N163 Direct  i jacuzzi

Organizacja „Młodych Fińskich Rolników” zamówiła w Studio Unlimited specjalnie wyposażony ciągnik serii N na potrzeby kampanii marketingowej. Tak powstał różowy traktor z chromowanymi detalami, który pojawił się na różnych imprezach w Finlandii, promując wieś i rolnictwo.

Efektowna maszyna ciągnęła za sobą jacuzzi opalane drewnem. W ten sposób „Młodzi Rolnicy” skutecznie przyciągnęli uwagę do wiejskiego życia i pracy na roli, wywołując również zainteresowanie mediów.

Różowa Valtra N163 Direct została wyposażona w: oklejenie różowymi pasami, uchwyt do iPada, tapicerkę, kierownicę, fotel, podsufitkę, panele w kabinie z czerwonej skóry, światła LED, system nagłośnienia, przednie orurowanie ochronne oraz osłona rury wydechowej ze stali nierdzewnej.

Valtra T235 Versu okazała się najlepszym wyborem dla zakładu usług drogowych KoneRaivio Ky

Ville Raivio prowadzi prywatny zakład oferujący usługi utrzymania dróg w regionie północnego Savo w Finlandii. Do typowych prac oferowanych przez firmę należą odśnieżanie, żwirowanie, usuwanie oblodzeń, zamiatanie nawierzchni, równanie dróg, wycinki oraz koszenie poboczy.

Wśród osprzętu, z którego korzysta Ville Raivio pracując swym ciągnikiem wyróżnia się ciężka równiarka Vuomet VRG. Raivio odpowiada za utrzymanie 150 kilometrów dróg szutrowych w okolicy, w której pogoda waha się od mroźnej i śnieżnej zimą po upały i ulewy latem. Zimy na północy są ciemne, co wymaga dobrego oświetlenia roboczego. Ciągnik jest przy tym bardziej wszechstronnym narzędziem pracy niż ciężarówka.

Valtra, którą użytkuje Ville Raivio została doposażona przez studio Unlimited w: lakier w kolorze specjalnym i czarne felgi, układ centralnego smarowania, blokadę alkoholową (alkomat), światła ostrzegawcze LED, dodatkową hydraulikę, zintegrowany prostownik akumulatora, kierownicę obszyta skórą, a także przyciemniane szyby boczne i tylną.

Ciągniki Valtra N163 Direct doskonale nadają się do prac logistycznych

Już od kilku lat siły zbrojne, straż graniczna i podobne służby mundurowe kilku krajów kupują ciągniki Valtra z wyposażeniem zamówionym w studio Unlimited. Ciągniki te służą często do utrzymania porządku, np. na terenie jednostek wojskowych czy lotnisk. Fińskie Siły Zbrojne używają tych maszyn do zadań logistycznych.

Ciągniki dowożą zaopatrzenie dla różnych placówek wojskowych w krótkich kontenerach morskich, holowanych na przyczepach hakowych. Ciągniki wyposażone w ładowacze czołowe nadają się również do prac przeładunkowych, a także do odśnieżania dróg. Fińskie Siły Zbrojne kupiły już setki ciągników Valtra przygotowanych przez Studio Unlimited na specjalne zamówienie.

Cechy specjalnymi tych ciągników Valtra Unlimitef sa: lakier matowa zieleń, ładowacz czołowy, przekładnia do jazdy 57 km/h, opony terenowe z blokowym wzorem bieżnika, zawór bezpieczeństwa hydrauliki uniemożliwiający niebezpieczne manewry ładowacza czołowego, dodatkowe gniazda zasilania, zintegrowany prostownik akumulatora oraz podgrzewacz filtra oleju napędowego.

Człowiek i jego pies oraz ciągnik od Valtra Unlimited

Na początku lat 2000 Studio Unlimited zrealizowało zamówienie, które można nazwać chyba najbardziej „uroczym”. Złożył je rolnik, którego pies zawsze towarzyszył mu podczas prac polowych, siedząc za fotelem w kabinie.

Problemem były stopnie do kabiny, typowe dla standardowego ciągnika – okazały się niewygodne dla psich łap. Rolnik poprosił zatem o specjalną modyfikację ciągnika, którą Studio Unlimited zrealizowało natychmiast. Standardowe stopnie kabiny wymieniono na zupełnie nowe, zaprojektowane i zamontowane tak, aby pies nie zranił się w łapy, a jednocześnie nadające się do użytku przez operatora.